Відповідний лист отримала також дніпровська компанія «СонаР» – дистриб’ютор телеканалу в Україні. Компанія має поінформувати правовласника телеканалу про порушення в їхньому контенті українського законодавства і вжити заходів. Про це 10 грудня повідомила прес-служба регулятора.
У Нацраді попередили, що в разі ігнорування звернення розглянуть питання про тимчасове припинення ретрансляції телеканалу на території України. Повідомляється, що під час моніторингу каналу з 12 по 18 листопада 2018 року було зафіксовано порушення ч. 2 ст. 6 закону «Про телебачення і радіомовлення», яка забороняє транслювати фільми з учасниками переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці. У регуляторі називають фільми «І це все про нього», «Одруження», «Відкрита книга», «Біля озера», «Тартюф», «Юність Петра» за участю Л. Чурсіної, В. Тализіної, О. Табакова, В. Телічкіної, Н. Бондарчук, М. Боярського.
Зазначається, що на контент у ефірі телеканалу «Наше любимое кино» скаржилися і громадяни. «Зокрема, на показ фільмів “Зелений фургон”, “Сімнадцять миттєвостей весни”, “Три мушкетери” і “Чокнуті” за участю Д. Харатьяна, О. Табакова, М. Боярського, А. Фрейндліх, в одній зі стрічок пісні виконував Й. Кобзон», – йдеться в повідомленні.
Телеканал «Наше любимое кино» має німецьку ліцензію. Німеччина і Україна є учасниками Європейської конвенції про транскордонне телебачення, яка регулює безперешкодне потрапляння іноземних телеканалів у країни, що ратифікували Євроконвенцію.
«Наше любимое кино» регулятор забороняв у 2016 році через трансляцію заборонених в Україні телевікторин, але після цього повертав його до списку адаптованих, вказуючи на німецьку реєстрацію. Починаючи з вересня 2016-го, регулятор кілька разів надсилав листи телеканалу щодо порушення українського законодавства. Регулятор відзначає, що востаннє він звертався до «СонаРу» в квітні, вказуючи на аналогічні порушення.
Нагадаємо, Нацрада має намір прописати заборону на потрапляння замаскованих під європейські російських телеканалів до списку адаптованих іноземних телеканалів в проекті Порядку адаптації, громадське обговорення якого продовжили до кінця грудня.
Фото: для колажу використане фото Gettyimages: 3268398
Photo by Central Press/Getty Images