«Червоний». Приквел фільму «Червоний» за сценарієм відомого письменника Андрія Кокотюхи називатиметься «Без лінії фронту».
«Ми переносимо події на 10 років з того часу, який показаний у фільмі« Червоний », і показуємо міжвоєнний період, останні умовно мирні 38-39 роки, коли, як казали, було дихання великої війни. Книжка однаково оповідає більше, виводить за рамки цієї історії і дає заділ на перспективу, на можливе створення наступного фільму. Книга покаже те, про що немає ні в попередньому фільмі «Червоний», ні в попередньому романі «Червоний». В останньому розділі книги – про те, як мій герой Данило Червоний втік із концтабору. Події відбуваються на наступний день після цього», – розкрив Кокотюха деякі секрети сюжету.
Зараз в Україні відбуваються зйомки фільму «Червоний. Без лінії фронту». У режисерському кріслі знову працюватиме Заза Буадзе, який знімав і перший фільм. Держкіно знову профінансує зйомки. Незважаючи на те, що перший «Червоний» в прокаті провалився. Бюджет «Червоного. Без лінії фронту» становить 40 млн грн, з яких 21 млн грн – підтримка Держкіно. Бюджет першого фільму становив 22 млн грн, з яких 10 млн грн виділило агентство.
Телевізійним партнером фільму «Червоний» був телеканал ICTV, картина, незважаючи на провал у кінопрокаті, зібрала в телеефірі показники, вищі за середню частку каналу.
Книжка покаже те, про що немає ні в попередньому фільмі «Червоний», ні в попередньому романі «Червоний».Серіал «Анатра-Анасаль» став переможцем грантового конкурсу Українського культурного фонду. Бюджет проекту не називають. Виробництво серіалу здійснюють «ІнсайтМедіа» та Одеська кіностудія. Місцем дії стане Одеса 1918 року за влади Директорії УНР. У центрі сюжету – становлення української авіації та боротьба контррозвідників з більшовицькою агентурою. Творці планують розбити сюжет на 12 серій. Продюсер Одеської кіностудії Андрій Осипов зазначив, що автору сценарію Костянтину Коновалову вартувало чималих зусиль переконати спонсорів у тому, що за цей проект взагалі варто братися. Крім іншого, історія серіалу «Анатра-Анасаль» пов’язана з територією, на якій розташована Одеська кіностудія, оскыльки раніше там були авіаційні ангари. Вже проведено консультації з істориками й авіаторами. «23 травня 2019 року святкуватимемо 100-річчя Одеської кіностудії, – уточнив Осипов. – Насправді студія старша, але саме тоді відбулося об’єднання кількох приватних кіностудій в одну державну. Це одна з найстаріших кіностудій у світі, найстаріша в Європі, колиска українського кіно». «Ми вважаємо, що цей проект вийде дуже вчасно, адже він стосується зокрема й боїв на морі. Якраз у ті часи авіація почала контролювати морський простір і брати участь у морських боях. Йтиметься про зародження повітряного флоту УНР», – поділився сценарист проекту Костянтин Коновалов. Вихід серіалу «Анатра-Анасаль» запланований на 2020 рік. Режисер-постановник – український режисер сербського походження Бата Недич. З огляду на співпрацю з Одеською кіностудією, власник «ІнсайтМедіа» Володимир Філіппов сподівається на співпрацю з телеканалом «2+2» з групи «1 + 1 медіа». Також у пріоритеті в Філіппова суспільний мовник «Перший».
Ми вважаємо, що цей проект вийде дуже вчасно, адже він стосується зокрема й боїв на морі. Якраз у ті часи авіація почала контролювати морський простір і брати участь у морських боях.Третій проект, щодо зйомок якого відзвітували продюсери – телесеріал «Зрадник». Проект цікавий і на цьому етапі значно загадковіший, ніж «Анатра-Анасаль», хоч і про менш цікавий історичний період. Телероманіу передував фільм із тією ж назвою, який і надихнув сценариста Сергія Тримбача. «Після прем’єри він сказав, що це взагалі нерозкрита тема, її треба розширити. Уже готовий сценарій, захоплюючий, інтригуючий, з детективною основою. Тримбач також написав кінороман, який буде надрукований, – ми ведемо переговори з харківським видавництвом “Клуб сімейного дозвілля”. Я не хотів би називати майбутній твір телесеріалом. Насправді це кінороман, новий жанр для наших телеекранів», – розповів Володимир Філіппов. «Я йшов на перегляд майже повністю переконаний, що це буде дуже посередній фільм, але склалося інше враження – що це досить міцна, професійно зроблена картина. І єдиний недолік – що в ній відображені події початку 1970-х, і в цей час знімають фільм про Холодний Яр. Це занадто сильне припущення. Якби тоді знімався такий фільм, то ніхто б його не перемонтував, його б просто спалили, знищили, як це бувало. Або просто запхали б дуже глибоко, як це сталося з багатьма стрічками», – доповнив Сергій Тримбач. Проблематика серіалу поєднає питання історії України початку ХХ століття і проблеми українських кінематографістів, які творили в роки брежнєвського «застою». «Багато хто зараз не розуміє, що кінематограф – це складний вид художньої творчості, пов’язаний з непростим технічним процесом. Тому на відміну від поетів, наприклад, режисери не могли залишатися режисерами і йти на відкритий конфлікт із системою. Тому зйомки кіно в СРСР завжди були складною інтригою, як співпрацювати з системою, але й відстояти свої творчі позиції», – описав проблематику Пилип Іллєнко. 12 серій телефільму «Зрадник» вийдуть вже в 2019 році. Серед телеканалів творці сподіваються на партнерство з «2+2», «Новим каналом» або «UA: Суспільне». Нагадаємо, кіностудії «Інсайт медіа» та «Директорія кіно», співвласником яких є продюсер Володимир Філіппов, влітку 2017 року фігурували у розслідуванні прокуратури на предмет цільового використання коштів. За кілька років бюджетного фінансування кіно в Україні саме компанії Філіппова дивним чином отримали третину всіх коштів. Так, наприклад, компанія «Директорія кіно» отримала за два роки понад 50 млн гривень від держави. «Телекритика» продовжить розбиратися в цій історії.