«Незабаром після старту “Тих, що летять крізь ніч”, похмурої адаптації похмурої науково-фантастичної новели (1980) Джорджа Мартіна, величезний механічний павук починає стріляти по екіпажу космічного корабля спопеляючими червоними лазерами», – не може приховати ентузіазму критик IndieWire. Правда, дуже скоро журналіста спіткало розчарування: «Це один із тих фантастичних серіалів, які хочуть відрізнятися від всіх інших фантастичних серіалів, тоді як єдине, що їх відрізняє – це те саме бажання відрізнятися». На випадок, якщо ви заплуталися, він уточнює: «Тут більше крові, більше темряви і більше спецефектів (які, щиро кажучи, хороші – навіть робот-павук), але серіал занадто залежний від замовчування ряду моментів – щоб аудиторія думала, ніби відбувається щось глобальне. Ви можете заплутатися і вирішити, що шоу занадто складне, щоб за ним встежити, а насправді воно просто не повідомляє важливі сюжетні ходи».
Редактор Vulture, навіть більше, запевняє, що все це ми вже бачили в більш професійному виконанні. «Як завжди буває з такими проектами, над “Тими, що летять крізь ніч” нависла тінь Стенлі Кубрика. Але в цьому разі йдеться не тільки про класику півстолітньої давності – “Космічна одіссея 2001 року” (тут є пробіжка в центрифузі з нульовою гравітацією, балет кілець, що обрамляють корабель, і недружній комп’ютер, який виблискує червоним оком). Крім цього, можна помітити оммаж “Сяйва”: персонажів мучать безтілесні голоси, жахливі картини і спогади про травми минулого (як і багато космонавтів у кіно, Карл вирішив брати участь у місії, щоб впоратися зі втратою дитини – і, звичайно, ця дитина явиться йому в обов’язковому дощовичку, як у “А тепер не дивись”). Це пов’язує серіал з непотоплюваним жанром фантастики “Будинок з привидами… в космосі” ( “Соляріс”, “Горизонт подій”, “Чужий” тощо)».
«Дорогий SyFy, ми розуміємо, що дія відбувається в майбутньому, і в цьому “майбутньому” людей менше бентежить чужа нагота. Але урізноманітніть, чи що, ці численні кадри фантастично привабливих грудей!»
А ось хуліганам із Vice серіал сподобався. Редактори видання вирішили, що оскільки глядачі однаково порівнюватимуть непорівнюване – «Тих, що летять» із «Грою престолів», – можна довести порівняння до логічного кінця. «По суті, це протистояння між Ланністерами, Старками і Таргарієнами, закатане в бляшанку, що летить по небу. Як би не старався капітан Еріс, на кораблі немає старшого, який мав би реальну владу, як Тайвін Ланністер».
А й справді, хіба ми любили «Гру престолів» лише за хитрі тактичні ігри? Критик порталу Den of Geek нагадує, що у книжок Мартіна є і пікантніші сторони. «У серіалі ми спостерігаємо всі характерні риси його стилю. Персонажі глибоко порочні, у кожного з них є мотивація, а історію порівну рухають їх взаємодії і прийом deus ex machinа. І цицьки. Дорогий SyFy, ми розуміємо, що дія відбувається в майбутньому, і в цьому “майбутньому” людей менше бентежить чужа нагота. Але якщо ви хочете показати псевдошвецьку розкутість, то додайте різну наготу – голу волохату дупу, чи що, – до своїх численних кадрів фантастично привабливих грудей».
.
Як би сумно це не було, новий безумовний ТВ-хіт ми не отримали. На RottenTomatoes у серіалу «гнилий» рейтинг 36%, і хоча глядачі на тому ж порталі поставили йому 69%, у наш час повсюдних накруток довіряти цим показником до кінця не можна.
Нагадаємо, нещодавно став відомий виконавець головної ролі в прийдешньому приквелі «Гри престолів». Це Джош Вайтгаус, який поки ще не став зіркою першого ешелону – в Instagram у нього тільки 20 тисяч підписників. Вільний час він витрачає на дві інді-групи, де грає на гітарі.