Цього року «Книжковий Арсенал» збере під одним дахом понад 200 українських письменників і 75 гостей із 30 країн світу. Свої проекти мають намір представити 150 видавництв і нішевих проектів. Серед відомих гостей на книжковому фестивалі заявлені такі автори, як Фредерік Бегбедер, Меїр Шалев, Франческа Меландрі та Енн Епплбаум.
Крім цього фестиваль-2018 приємно здивував великою кількістю подій, у яких збираються взяти участь українські журналісти та медіаексперти. Так, у рамках «Книжкового Арсеналу» медійники мають намір не тільки презентувати власні книжки, а й обговорити важливі політичні та соціальні теми. А на дозвіллі – поговорять про дітей, смаколики та правила поведінки.
травня
Дискусія «Що говорить слово youthquake про 2018 рік?»
Коли: 20:00 – 21:00
Де:зал «Папір»
Від першого дня фестивалю віє святковим настроєм. Традиційно цього дня мало подій, переважно немає гострих дискусій і гучних презентацій. З більш ніж двадцяти заходів у рамках першого дня фестивалю журналістів може зацікавити перша дискусія кураторської програми «Слова року» журналістки «Громадського радіо» Ірини Славінської «Що говорить слово youthquake про 2018 рік?».
Протягомдев’яти дискусій, в яких має намір взяти участь Славінська під час книжкового фестивалю, вона аналізуватиме «слова року» та їхню роль для українського медійного простору.
Що таке «слова року»? Словники світу стабільно змагаються в швидкості підбиття підсумків крізь призму «слів року». За версією Merriam-Webster, словом минулого року є «фемінізм». На думку Oxford dictionary – «youthquake», тобто «значні культурні, політичні або соціальні зміни, викликані діями або впливом молоді». А ось Dictionary.com вважає, що це слово «співучасник». Яке слово більше підходить Україні? Своєю думкою про це поділиться Ірина Славінська.
травня
Public talk «Fashion-ілюстрації та майбутнє глянцевих видань»
Коли: 12:00 – 12:45
Де: зал «УВК»
Розмова «Що важливіше для медіа: баланс думок чи власна позиція?
»
Коли: 15:00 – 15:45
Де:зал «Орбіта»
Дискусія «Діти як найкращий текст, або Чи складно бути супертатом
»
Коли: 16:00 – 17:45
Де: зал «Папір»
І знову продовження кураторської програми «Слова року» Ірини Славінської. Цього разу учасники програми – тата і за сумісництвом філософи, медіаексперти та журналісти – обговорюватимуть дитячу літературу.
У дискусії заявлені: Володимир Єрмоленко, Андрій Бондар, Тарас Лютий, Вахтанг Кебуладзе, Дмитро Шуров.
Дискусія «Слово на букву «Ф»
Коли: 18:00 – 18:45
Де: зал «Папір»
Розмова за мотивами нового роману-антиутопії «Стіна» журналіста «1+1» і письменника Андрія Цаплієнка
Коли: 18:00 – 18:45
Де:зал «Сфера»
Інтелектуальний диспут «Людина майбутнього: хто вона?»
Коли: 19:00 – 19:45
Де:зал «Сфера»
червня
Лекція-тренінг Лариси Денисенко за мотивами книжки «Усміхаки»
Коли: 16:00 – 16:45
Де: зал «Фарби»
Дискусія «ПроФеміністи»
Коли: 18:00 – 19:45
Де: зал «Папір»
Презентація центральноєвропейського клубу дебатів «Майдан»
Коли: 18:00 – 18:45
Де: зал «Футура»
Публічне інтерв’ю з Савіком Шустером, присвячене виходу його книжки «Свобода слова против страха и унижения»
Коли: 18:00 – 18:45
Де: зал «Сфера»
Не так давно стало відомо, що останні півтора року ведучий в минулому однією з найрейтинговіших програм на ТБ «Савік Шустер Live» присвятив не відпочинку на морі, а працював над своєю першою книжкою «Свобода слова против страха и унижения». Згідно з анонсом, книга складається з двох частин. У першій ведучий розповідає історію програми «Свобода слова» і про те, що відбувалося за її лаштунками, а також про свої стосунки з Петром Порошенком, Юлією Тимошенко, Олександром Лукашенком, Борисом Нємцовим, Михайлом Ходорковським й іншими українськими та європейськими політиками.
У другій частині книги автор йтиметься про масштабний експерименті та нібито єдине у світі дослідженні масових емоцій в прямому ефірі, учасниками якого були глядачі його авторської програми. Разом із командою соціологів за результатами дослідження Савік Шустер створив першу в історії карту емоцій України.
червня
Презентація збірки «Голос війни. Історії ветеранів»
Коли: 11:00 – 11:45
Де:зал «Орбіта»
У рамках школи журналістики для ветеранів АТО протягом кількох місяців 30 колишніх учасників військових дій на Донбасі зустрічалися з відомими українськими письменниками, журналістами і блогерами. Вони слухали лекції про те, як навчитися писати, що таке мистецтво слова і на що повинен бути схожий журналістський текст. За результатами навчання найкращі роботи студентів школи журналістики для ветеранів АТО увійшли до збірки під назвою «Голос Війни. Історії ветеранів».
Учасники презентації збірки: Олексій Пайкин, Сергій Міщенко, Василь Антоняк, Ірина Цвіла, Юрій Руденко. Модератор – Володимир Єрмоленко.
Відверта розмова «Життя на полі і за лаштунками українського футболу» з нагоди виходу автобіографічної книжки Олександра Шовковського «Все в твоїх руках»
Коли: 12:00 – 12:45
Де: зал «Сфера»
Читання книжки «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» з Юрієм Горбуновим
Коли: 16:00 – 16:45
Де: зал «Фарби»
червня
«Висвітлення війни на сході України іноземними журналістами» – розмова за участю журналістів П’єра Сотрея і Себастіана Гобера
Коли: 11:00 – 11:45
Де: зал «Футура»
Презентація книжки Валентини Хамайко «Солодка неділя» шрифтом Брайля
Коли:
11:00 – 12:45
Де: зал «Орбіта»
Презентація та майстер-клас з нагоди виходу книжки «Школа пані Фреймут: Книга з етикету»
Коли: 15:00 – 15:45
Де: зал «Сфера»
Презентація роману Наташі Влащенко «Під небом Аустерліца»
Коли: 16:00 – 16:45
Де: зал «Сфера»
Презентація книжки журналіста ТСН Наталії Нагорної «Повернутися з війни»
Коли: 16:00 – 16:45
Де: «Видавничий майданчик»
Дебютна книжка журналістки Наталії Нагорної розбита на чотири частини, і кожна з них написана від імені різних персонажів і «проілюстрована» ними ж. За задумом автора, персонажі не просто малюють картинки, а вкладають у них свої емоції і переживання. Так, свої страхи і радості кольоровою крейдою малює дівчинка Саша, власні переживання про життя на Донбасі передає вугіллям її батько-військовий Олександр, а тонкою пастою зображує свої думки мама Яся. Детальніше дізнатися про книжку можна з інтерв’ю Наталії Нагорної «Телекритиці».
Нагадаємо, «Книжковий Арсенал» триватиме з 30 травня по 3 червня в «Мистецькому Арсеналі» (вулиця Лаврська, 12). Карту з розташуванням залів можна
знайти ТУТ.