червня
«Нікчемний я 3» (Despicable Me 3)
Режисери: Кайл Балда, П’єр Коффан і Ерік Гуільйон
Грю та його армія посіпак повертається! «Нікчемний я», що вийшов на екрани сім років тому, став великим хітом, причому дорослі глядачі дивилися цей фільм, повний гумору, енергії і найталановитіших знахідок, з не меншим задоволенням, аніж діти. Цього разу Грю і його посіпакам доведеться битися з черговим суперлиходієм на ім’я Бальтазар Брейк – колишня дитина-вундеркінд, зірка телебачення, коли подорослішав, обрав темну сторону. Крім того, у Грю знайшовся брат на ім’я Брю, тож у новій серії (до речі, вже третій, не рахуючи спін-оффів, присвячених життю і дивовижним пригодам посіпак) будемо веселитися рівно вдвічі більше. Рахуємо дні до прем’єри.
липня
«Бігфут молодший» (The Son of Bigfoot)
Режисери: Джеремиі Дегрусон і Бен Стассен
Мультфільм спільного виробництва Бельгії і Франції розповідає про підлітка на ім’я Адам. Не знайшовши спільної мови з однолітками, він вирушає в далеку і небезпечну подорож на пошуки свого батька, який виявився тим самим Єті. Іншими словами, Сніжною людиною. А значить, і сам Адам має гени Снігової людини, тож відтак він стає мішенню для працівників загадкової корпорації, які хотіли б захопити Єті-сина і Єті-батька для своїх експериментів. Щодо авторів фільму, Джеремі Дегрусона і Бена Стассена, ви можете пам’ятати їхній фільм 2004 року «Кіт Грім і зачарований будинок» – французька відповідь американській «Історії іграшок».
серпня
«Емоджі Муві/Смайлики» (The Emoji Movie)
Режисер: Ентоні Леондіс
Чи можуть емотикони (вони ж емоджі, вони ж смайлики) жити самостійним життям, коли ваш смартфон вимкнений? На це запитання весело, яскраво і з запалом відповість 17 серпня новий повнометражний мультфільм Ентоні Леондіса («Ліло і Стіч 2»). Причому настільки яскраво, що журналісти пишуть про лізергінові кольори фільму. Це історія мультиемоційного смайлика Джина, який мріє стати звичайним смайликом, як усі інші. До речі, одну з ролей у фільмі озвучила Крістіна Агілера. Цікаво, ким її замінять в українському дубляжі? І як розшифрують для дітей емотикон Shit happens?
вересня
«Спритний Ману» (Manou the Swift)
Режисеры: Андреа Блок і Крістіан Хаас
«Спритний Ману» має бути вельми яскравим і видовищним фільмом, що загалом зрозуміло вже з трейлера. Це не дивно: Андреа Блок і Крістіан Хаас раніше працювали над спецефектами таких фільмів, як рімейк «Дня незалежності», «Готель «Гранд-Будапешт» та інших. («Спритний Ману» – їхня перша спільна робота як режисерів повнометражної анімації.) Та й сама історія стрижа Ману, якого виховали чайки – і тепер він відважний, як чайка, і спритний, як стриж, має бути захоплюючою і смішною. Адже рано чи пізно настане момент, коли Ману доведеться застосувати свої супергеройський якості, щоб уберегти і чайок, і стрижів від небезпеки і стати для них героєм.
вересня
«Лего. Ніндзяго. Фільм» (The Lego Ninjago Movie)
Режисер: Чарлі Бін
Третій фільм у серії Лего-фільмів творці присвятили улюбленим підлітковим героям – ніндзя. Здавалося б, після абсолютно геніального «Лего. Фільму. Бетмена» чим ще можна здивувати маленького і не лише глядача? Однак, судячи з трейлеру, «Лего. Ніндзяго. Фільм» вийшов не менш винахідливим і смішним, ніж попередні дві серії. Головні герої – шестеро школярів, які вдень змушені ходити до нудної школи, що всім нам загалом зрозуміло. Проте, на відміну від усіх нас у юному віці, персонажі «Лего. Ніндзяго. Фільму» ночами перетворюються на ніндзя і захищають свій рідний острів Ніндзяго від різних лиходіїв і чудовиськ. Їхнього наставника, сенсея Ву, озвучив сам Джекі Чан. Хоча, якщо ви не знаєте, хто це, вам точно не сюди.
листопада
«Маленький вампір» (The Little Vampire 3D)
Режисери: Ричард Клаус і Карстен Кілерих
Дитячі книжки німецької письменниці Анжели Соммер-Боденбург про пригоди 13-річного вампіра Рудольфа виходили протягом 10 років, із 1979 по 1989-й, і рівно половина з них цілком успішно перекладена російською. (Назви книжок – дивовижні: чого лише варті «Труна в обгортковому папері» або «Побачення на кладовищі».) Це вже друга повнометражна екранізація пригод маленького вампіра і його друга Тоні: у 2000 році вийшов дитячий ігровий фільм, крім того – два сезони серіалів у вісімдесятих і дев’яностих. А тепер – повнометражна 3D-анімація. Сюжет загалом повторює вже відому нам історію: хлопчик Тоні допомагає вампірам врятуватися від мисливця на вовкулаків і знову стати людьми, а вампіри допомагають Тоні в його земних справах. (Наприклад, розібратися зі шкільними хуліганами.) Графіка – неперевершена.
листопада
«Таємниця Коко» (Coco)
Режисери: Лі Анкрич і Едріан Моліна
Новий фільм Лі Анкрича та Едрієна Моліни, відомих своїми роботами над повнометражними анімаційними фільмами «Рататуй», «Корпорація монстрів», «Тачки» і «У пошуках Немо», розповідає історію молодого музиканта Мігеля, який опиняється в країні мертвих. Зі слів творців, їх надихнуло Día de los Muertos – свято, присвячене пам’яті померлих, яке щорічно відбувається 1 і 2 листопада в Мексиці, Гватемалі, Нікарагуа, Гондурасі й Сальвадорі. Як прокоментували ролик у соціальних мережах – Pixar зазіхнув на територію Тіма Бартона, а The Hollywood Reporter написав про трейлер: “Ніколи ще життя після смерті не виглядало так барвисто”. У фільмі можна почути голоси Гаеля Гарсії Берналя («Моцарт у джунглях», «Сука-любов») і Бенджаміна Бретта (брав участь у озвууванні «Нікчемного я 2»).
грудня
«Фердинанд» (Ferdinand)
Режисер: Карлос Салдана
Карлос Салдана, автор усіх чотирьох «Льодовикових періодів», які вже стали сучасною класикою повнометражної 3D-анімації, повертається напередодні Різдва на екрани з новою роботою – історією про доброго і поступливого бика Фердинанда, якому мимоволі доводиться брати участь в жорстокій розвазі людей, кориді. Казка Мунро Ліфа «Історія Фердинанда» (яка вже не одне десятиліття входить у різноманітні рейтинги найкращих дитячих книжок) раніше екранізувалася на The Walt Disney Studio в 1938 році. Що, звичайно ж, не стало перешкодою для Салдана, якому не страшно позмагатися із самим Діком Рікардом, знаменитим художником і постановником студії Діснея. Як завжди, у Салдана всі герої – яскраві і впізнавані, кожен зі своїм незабутнім характером. Далі буде?