Кузьма – легендарна особистість
Директор департаменту ранкового мовлення «1+1» та ініціатор фільму Юлія Жмакіна:
Андрій – сильна і вільна особистість, але по-справжньому зрозумілим для оточуючих, на жаль, він став після смерті. Кузьма був людиною точних оцінок, а вони не завжди популярні. Він любив Україну і вірив, що це країна, в якій він може бути вільним.
Тож документальний фільм – не формальність до ювілею музиканта. Я впевнена, так чи інакше, він би однаково вийшов.
Відверті історії найближчих людей Кузьми
Сценарист проекту Юлія Бабенкова:
У фільмі взяли участь ті люди, які на різних етапах життя Кузьми йшли з ним пліч-о-пліч. Вони не просто були знайомі і віталися, а спали на одному дивані в орендованій квартирі або відзначали свята у вузькому сімейному колі.
Своїми спогадами у фільмі поділиться близький друг Кузьми – музикант Олег Турко (Лесик). Лесик – єдиний друг, який пройшов із Кузьмою через всі етапи життя, від школи до кінця. І саме завдяки Лесику вони створили перший гурт (у школі Андрій був у ній вокалістом) і репетирували на базі його батька.
Також у розвитку гурту відіграв важливу роль і телепродюсер Ігор Кондратюк, колега по сцені й друг Святослав Вакарчук і перший та другий склад гурту.
Секрети «Скрябіна»
:
Цей фільм – не суха біографія. Він затишний, смішний, живий. Я думаю, що саме такий післясмак у глядачів залишиться від перегляду. У проекті є й історія про Кузьму-стоматолога, який практикувався на своїх колегах, і про найпершу пісню, яку заспівав Андрій. Вона, до речі, через багато років фактично стала пророчою.
Новий погляд на пісні Кузьми
Креативний продюсер проекту Ірина Никончук:
Команда вирішила, що документальний фільм про музиканта не може бути без музики. Так, в основу стрічки «З днем народження, Чувак» увійшло 7 пісень Кузьми. Ми вибрали ті композиції, які стали поворотними моментами в його житті. Наприклад «Танець пінгвіна» – перший великий успіх, або «Люди, як кораблі» – особиста криза Кузьми після Помаранчевої революції.
Також до цієї сімки потрапили пісні, які відображали історичний процес у країні, – наприклад «Чуєш біль».
Нам хотілося показати, що пісні Кузьми продовжують жити і після того, як його не стало, їх переспівують молоді музиканти. Спеціально для фільму ми записали 4 кавери і зняли міні-кліпи з артистами. Так, у фільмі ви побачите кавери на пісні: «Місця щасливих людей», «Спи собі сама», «Танець пінгвіна» и «Люди, як кораблі». Таким чином, наш документальний фільм став ще й музичним.
Це перший документальний фільм «Сніданку з 1+1»
Режисер фільму Тетяна Алфьорова:
Для команди «Сніданку» документальна стрічка про Кузьму – дебют у кіновиробництві. Але вже з перших кадрів видно, що до його виробництва підійшли з усією душею, намагаючись у деталях передати атмосферу. Зйомки стрічки відбувалися у Львові, де живуть батьки Кузьми, і в Києві, наприклад, у Театрі на Подолі, а також у Ботанічному саду ім. Гришка, де ввечері для відданих фанатів влаштували концерт «Скрябіна» в форматі «квартирника».
Для зйомок картини команда також побудувала умовний простір – кімнату спогадів, таку собі реальність, яка безпосередньо викликала б асоціації з героєм. Художник-постановник Анастасія Сікачинська відтворила атмосферу, яка переноситиме глядача в конкретний час і місце, викликати емоції радості чи смутку. Ця кімната наповнена архівними речами Андрія: фотографіями, афішами, предметами, одягом. Словом, сподіваюся, вам сподобається!
Нагадаємо, стрічку «З днем народження, Чувак» Можна подивитися 17 серпня о 8:10 ранку в рамках проекту «Сніданок з 1+1».