Нацрада погодила єдиному провайдеру ефірного цифрового телебачення – компанії «Зеонбуд», розширення мережі мовлення першого мультиплексу (МХ-1) в Одеській області з 9 населених пунктів до 16. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні 8 серпня. Потужність передавачів не зазначена.
Передавачі провайдера в Одеській області у всіх 4 мультиплексах раніше були розташовані в 9 населених пунктах: Одесі, Березівці, Ізмаїлі, Кам’янському, Ковбасовій Поляні, Миколаївці, Сараті, Петровірівці та с. Вестерничани.
У першому мультиплексі додано такі 7 населених пунктів: Кодима, Балта, Болград, Рені, смт Велика Михайлівка, селище Ліски і село Петрівськ. Перелік населених пунктів у інших мультиплексах не змінився – по 9 (у трьох інших мультиплексах).
Зазначимо, «Зеонбуд» восени 2017-го зобов’язався збільшити покриття в Одеській області після того, як про будівництво окремого локального мультиплексу в області оголосив Концерн РРТ. Покриття одеського локального мультиплексу ККРТ становило 22 населені пункти Одеської області. Тоді ж повідомлялося, що таке покриття на 20% краще за покриття «Зеонбуду» в 9 населених пунктах області. Після чого «Зеонбуд» заявив про готовність доставити передавачі в МХ-1 у 7 населених пунктах Одеської області. 9 листопада 2017 року Нацрада замовила в Українського державного центру радіочастот обислення частот у МХ-1 у цих 7 населених пунктах. Згідно з тодішнім рішенням, Нацрада просила обчислити в Кодимі потужність передавача в 100 Вт, а в шести інших населених пунктах – 50 Вт:
Як відомо, у МХ-1 мовлять «Україна», «Інтер», «1+1», ICTV, «Перший», а також НТН, К1 і «Ентер-фільм». Чому провайдер не просив збільшити потужність регіонального мультиплексу, яким є МХ-5, не повідомлялося. Також невідомо, чому регулятор не оголосив конкурс телеканалів на мовлення на 7 прорахованих частотах в Одеській області.
Нагадаємо, компанія «Зеонбуд» навесні 2018 року на міжвідомчій робочій групі з переходу на ефірне цифрове телебачення погодилася з наявністю «білих плям» у своєму покритті і дала обіцянку до 1 січня 2019 року добудувати цифрову мережу першого мультиплексу МХ-1 у 47 населених пунктах у 19 областях України. Список населених пунктів було складено учасниками індустрії, в його формуванні брали участь, зокрема, телегрупи. «Зеонбуд» погодився витратити 93 млн гривень власних коштів – саме в таку суму провайдер оцінив вартість добудови мережі. Однак восени 2018-го провайдер офіційно відмовився добудувати мережу першого мультиплексу (МХ-1), мотивуючи це конфліктом із Концерном РРТ. «Зеонбуд» нарікав на те, що Концерн РРТ не надав технічну інформацію щодо передавачів. Тоді як у КРРТ зазначали, що провайдер мав спочатку замовити через Нацраду обчислення частот і їх потужностей в УДЦР. 13 грудня Нацрада ухвалила рішення звернутися до УДЦР для обчислення 41 додаткової частоти для розширення мережі МХ-1 «Зеонбуду», окрім населених пунктів Одеської області. Чи відбулося обчислення частот, не повідомлялося.
Фото: pixabay