Причина відмови телеканалу від проекту – нова стратегія холдингу StarLightMedia, куди входить СТБ, згідно з проектом «Трансформація». Також у програми в останні роки були скромні показники рейтингів.
Про припинення виходу програми на СТБ в коментарі «Телекритиці» повідомив ведучий та продюсер програми Ігор Кондратюк: «Коли ми торік укладали контракт із СТБ на вихід програми, ми домовились в Володимиром Бородянським, що передача буде виходити на каналі останній рік, оскільки в нього були інші плани. Згодом він організував велику реорганізацію холдингу. Я занадто довго на телебаченні, щоб вважати проблемою непродовження контракту. Після звільнення Бородянського я написав СМС новому керівництву холдингу про те, що, якщо є бажання випускати «Караоке» в подальшому, ми готові виробляти програму. Керівництво відповіло, що вони розбираються в реорганізаційних процесах і дадуть відповідь не раніше ніж наприкінці січня. Для мене це було сигналом шукати інші канали-партнери. Я це робив минулого року, але поки без успіхів», – розповів Ігор Кондратюк.
Останні зйомки програми для СТБ відбулися 16 грудня 2018-го на території Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ). У цей день було відзнято одразу два випуски: фінальна передача року, а також святкова програма, присвячена ювілею «Караоке». В останній програмі виступили українські виконавці, які свого часу брали участь і перемагали: Alyosha, Тарас Тополя, Kadnay, Павло Табаков, Наталя Валевська, Маша Собко, Міла Нітич, Олександр Скічко та інші.
Ігор Кондратюк є також співавтором проекту. Другий співавтор програми – гравець «Що? Де? Коли?» Андрій Козлов. Виробляв програму продакшен «Студія В.І.К.». Її директором та власником 90% значиться Ігор Кондратюк, решта 10% – у Іванни Дядюри.
«Телекритиці» Ігор Кондратюк також розповів про подальші плани – він не виключає продовження проекту в іншому форматі: «Наразі невідомо, чи буде виходити програма «Караоке на Майдані», а якщо й виходитиме, то на якому каналі. В мене були розмови з кількома загальнонаціональними телеканалами. В мене по різному складалися відносини з усіма, оскільки не перший день в телевізійному бізнесі, в мене є свій бекграунд з людьми на каналах. Станом на сьогодні кілька телеканалів, серед яких є загальнонаціональні, начебто не проти, але поки не підписано договору говорити про домовленості – це все одно, що вилами по воді писано. У всіх телеканалів є свої ранкові ефіри, програма – це не лише година ефіру, а й обличчя, продакшен, що її виробляє. У програми ось уже 10 років є постійний партнер, який продовжуватиме підтримувати програму, навіть у випадку, коли не буде телеканалу-транслятора. Для себе я виключаю роботу тільки з одним каналом – це «Інтер». Мова йде не тільки про політичну позицію каналу, але й його керівництво», – додав телеведучий.
«Караоке» є програмою-рекордсменом на українському телебаченні за тривалістю виходу. Проект стартував 17 січня 1999-го на телеканалі «Інтер», де програма виходила понад 8 років – по 29 липня 2007 року. Канал «1+1» транслював цю програму з 5 серпня 2007 по 13 грудня 2009 року. З 20 грудня 2009 по 20 січня 2019 року програма виходить на каналі СТБ. За 20 років вийшло в ефір 1042 випуски. Весь цей час був незмінним вихід програми – щонеділі зранку.
До запуску в Україні цей формат йшов у Росії три роки на каналі «31» (сьогодні – «Муз ТВ»): з лютого 1997 року — до кінця 1999 року, під назвою «Караоке на Арбаті». У 2006-му 13 випусків програми «Караоке на Арбаті» вийшло на російському каналі «Рен ТВ» (програма знімалася паралельно в Росії та Україні). В Україні програму постійно знімали на Хрещатику у Києві (за адресою Хрещак, 15), неподалік від Майдану Незалежності. За 20-річну історію програми були виїзні зйомки у 81 місто України, ще три програми було знято за кордоном (дві в Іспанії та одна у Франції).
За час існування в програми на українському телебаченні було кілька «клонів» – проект «Караоке у фонтана» (виходив у 2003-му на каналі «Україна»), «Караоке для дорослих» (у 2010-му на «Першому національному»). Сьогодні програма за таким форматом під назвою «Караоке на всі боки» (попередня назва – «Караоке на селі») виходить на львівському каналі «Перший західний» (мовник належить місцевій обласній раді). Суди через порушення авторських прав каналом «Україна» тривали впродовж трьох років – в 2003 телеканал придбав право на випуск 13 власних програм, після чого продовжував зйомки без авторських відрахувань. Програма на «Першому національному» була закрита після висунення претензій щодо порушення авторських прав. Формат програми був проданий Казахстану – проект виходив на каналі КТК під назвою «Мега-караоке».
Нагадаємо, в холдингу StarLightMedia, куди входить СТБ, триває проект «Трансформація». Група 1 січня перейшла на нову організаційну структуру – дивізіональну. У новій структурі представлені дивізіони «Мовлення», «Виробництво» та «Новини», які очолили російський медіаменеджер Дмитро Троїцький, Володимир Локотко і Олександр Богуцький, відповідно. 15 грудня холдинг StarLightMedia після 15 років роботи в ньому залишив генеральний директор і директор телеканалу СТБ Володимир Бородянський. У групі з’явилася посада президента, яким був призначений Олександр Богуцький (очолював холдинг до Бородянського), який поєднав цю посаду із посадою керівника телеканалу ICTV. Обов’язки директора SLM виконує Михайло Царьов, виконавчий директор EastOne, у якого російське громадянство. Керуючим директором СТБ була призначена програмний директор телеканалу Людмила Семчук.
Фото: Master Management