Компанія Huawei та її фінансовий директор Мен Ваньчжоу (дочка засновника і президента Huawei Рена Женфея) звинувачуються у відмиванні грошей, банківському шахрайстві, шахрайстві з використанням електронних засобів, вчиненими групою осіб. Huawei також звинувачується у змові з метою перешкодити правосуддю. Проти Huawei порушили кримінальну справу.
Голова ФБР Крістофер Рей заявив, що звинувачення оголюють «кричуще нехтування Huawei законами нашої країни і загальноприйнятими світовими практиками ведення бізнесу».
Міністерство юстиції заявляє, що Huawei, Meng і розташована в Гонконзі компанія Skycom Technologies відмивали гроші та чинили інші правопорушення, зокрема й порушення режиму санкцій проти Ірану.
Huawei також звинувачується в спробі розкрадання комерційної таємниці з T-Mobile USA. Звинувачення пов’язані з цивільним позовом, поданим T-Mobile у 2014 році, в якому стверджувалося, що Huawei вкрала інформацію щодо робота на ім’я Tappy, якого американська фірма використовує для тестування смартфонів. «Ми висуваємо кримінальні звинувачення проти телекомунікаційного гіганта і його партнерів з майже двох десятків підозрюваних злочинів», – заявили в прокуратурі.
Huawei заявляє, що не чинила «ніяких порушень, в яких її звинувачують», і що звинувачення в крадіжці комерційної таємниці були предметом спору за цивільним позовом, під час розгляду якого присяжні не виявили «ані шкоди, ані умисних зловмисних дій».
У грудні 2018 року Мен Ваньчжоу була арештована, наразі її звільнено під заставу. Huawei спіткали неприємності й за іншими напрямами. Нещодавно компанія звільнила працівника польського представництва після того, як його звинуватили в шпигунстві на користь Китаю. Дедалі більше країн, зокрема Японія й Австралія, закликають місцевих операторів зв’язку уникати обладнання 5G Huawei через побоювання, що китайський уряд може використовувати його для шпигунства.
Білий дім готує указ, який заборонить телекомунікаційним компаніям США використовувати обладнання, що поставляється Huawei і ZTE, ще однією китайською фірмою. У Конгресі готується законопроект, який заборонить американським компаніям продавати чіпи та інші компоненти будь-якої з цих фірм.
Huawei наполягає на тому, що побоювання з приводу шпигунства необґрунтовані, а продукти компанії як і раніше популярні на багатьох ринках.
Фото: cdn.technologyreview.com