Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 14 листопада підвела підсумки конкурсу на 5 частот у FM-діапазоні, 4 з яких – у обласних центрах: Житомирі (98,2 МГц), Львові (105,4 МГц), Полтаві (96,2 МГц ), Херсоні (90,4 МГц), а також у Кременчуці Полтавської області (93,4 МГц). Регулятор зробив переможцями тільки радіостанції «ТАВР медіа» Миколи Баграєва та Віктора Пінчука, вони обійшли відразу п’ятьох конкурсантів з інших радіохолдингів.
Переможцями стали три радіостанції «ТАВР Медіа»: «Мелодія FM», Radio Relax і Radio Jazz. Радіостанція «Мелодія FM» (ТОВ «ТРК «Радіо Кохання»») виграла частоти у Житомирі та Херсоні; Radio Relax (ТОВ «Мюзік радіо») – Полтаві та Кременчуці; Radio Jazz (ТОВ “ЧК”) – у Львові.
Показово, що у голосуванні щодо Radio Jazz утрималися Уляна Фещук, Сергій Костинский і Максим Онопрієнко, у голосуванні за Radio Relax у Кременчуці – Сергій Костинский, у голосуванні за Radio Relax в Полтаві – Уляна Фещук, у голосуванні за «Мелодію FM» у Херсоні – Сергій Костинский і Уляна Фещук. Проти «Мелодії FM» у Житомирі показово голосував Валентин Коваль, утримався – Сергій Костинский. Як відомо, Валентин Коваль раніше працював гендиректором телеканалів “М1” і “М2″, які також, як і «ТАВР Медіа», управляються Миколою Баграєвим.
Без частот залишилися мережеві радіостанції «Люкс FM» (ЗАТ «ТРК” Люкс”»), яка подавалася на Херсон та «Країна FM» (ЗАТ «РК «Гала»») – на Житомир і Херсон; а також регіональні «Львівська хвиля» (ТОВ «ТРК« Львівська хвиля»») – на Житомир і Кременчук і дніпровська «Інформатор FM» (ТОВ «Радіо Мікс») – на Полтаву. Без частоти у Львові залишилася також створена під конкурс «Радіо Карпатія» (ТОВ «Радіо Карпатія») від команди «Гуцульського радіо» (проект нардепа «Європейської солідарності» Миколи Княжицького).
Представниця «Мелодії FM» запевняла, що радіостанція 4 роки тому відмовилася від російської музики, транслюючи лише закордонні та українські хіти 60-80-х; інформаційні програми радіостанції сконцентровані лише на хороших новинах. Radio Jazz, почавши мовлення у травні у Києві, вже потрапило до радіодослідження – аудиторія радіостанції становить 90 тисяч киян. Radio Relax було названо програмним директором «радіостанцій настрою», у його музичній складовій є зокрема «релаксні» версії пісень українських артистів, які ті надсилають їм самі. За півроку у Мінську, Ризі та Талліні відкрилися радіостанції під назвою Relax, скопіювавши формат саме українського Radio Relax, що говорить про популярність формату, резюмував представник. З «ТАВРа» консультували щодо запуску тільки естонську радіостанцію.
Програмний директор україномовної радіостанції «Країна FM» Роман Давидов акцентував на тому, що останні 2,5 року радіостанція не отримала від Нацради жодної нової частоти. Представниця «Радіо Карпатія» Соломія Чубай нарікала на те, що радіостанція україномовної музики як і раніше сьогодні вважається неформатом; представники цієї радіостанції також повідомили, що вирішили для Львова запустити окреме радіо з іншою концепцією від «Гуцульського радіо» (мовить тільки для Прикарпаття). «Люкс FM» присутня у всіх обласних центрах, крім Сум і Херсона, частота потрібна, щоб добудувати мережу повністю.
Відзначимо, Radio Jazz – це нова радіостанція «ТАВР Медіа», проліцензована Нацрадою у квітні на форматному «джазовому» конкурсі. Радіостанція отримала частоту у Києві, на якій раніше здійснювало мовлення «Радіо Вісті». Офіційно Radio JAZZ (ТОВ «ЧК») порівну належить генеральному директору радіохолдингу «ТАВР Медіа» Ігорю Чернишову та гендиректору «Радіо Рокс» Сергію Кузіну; директором компанії є радіоведуча «Радіо Рокс» і генпродюсер «Мелодії ФМ» Наталія (Соня) Сотник.
Група «ТАВР медіа» Миколи Баграєва та Віктора Пінчука – найбільший радіохолдинг країни, стабільний лідер рейтингу ТNS з часткою ринку близько 30%. У холдинг входять шість загальнонаціональних радіостанцій: «Русское Радио-Украина», «Хіт FM», Kiss FM, Radio ROKS, «Радіо Мелодія» і «Радіо Relax»; а також київське Radio Jazz, яке у холдингу називають «партнерським».
Нагадаємо, рішення про проведення конкурсу для розвитку музично-розважального мовлення Нацрада ухвалила 11 липня; сам конкурс був оголошений 28 серпня. У конкурсних умовах вказано не менше 50% розважальних передач і добірки музичних творів у загальному обсязі мовлення; мовлення без ретрансляції і використання вихідних даних інших мовників.
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!