Провінційний саспенс «Касл-Рока» і «Гострих предметів», переосмислення «Трьох днів Кондора» і трохи екзотики: радимо, на які серіали варто озирнутися, перш ніж нас захлесне осіння хвиля трилерів.
«Кондор» (Condor)
Виробництво: Audience
У ролях: Макс Айронс, Брендан Фрейзер, Вільям Херт, Боб Балабан
Ми вже писали про хвилю телеекранізацій бестселерів (які, як правило, на своєму віку вже бували повнометражними фільмами). Додайте до цього списку «Кондора», який є адаптацією роману «Шість днів Кондора» і його кіноверсії, знятої Сідні Поллаком, але адаптацією для мілленіалів, так що шпигунські інтриги плетуться в ЦРУ нашого часу. Зав’язка ж залишилася колишньою: молодий працівник агентства уникає смерті, коли всіх співробітників вбивають. Його програма-мінімум – врятувати власну шкуру, програма-максимум – з’ясувати, хто і з якою метою цинічно позбувся цілого відділу.
Серіал виявився якісною розширеною адаптацією оригіналу. А що стосується візуальної естетики «Кондора», яка до образливого не вражає, то не всім каналам під силу змагатися з FX і транслювати візуальний ультрагламур. Зате в плані сюжетної хватки «Кондор» виявився на порядок міцніше, ніж дорогий «Джек Райан» від Amazon.
«Священні ігри» (Sacred Games)
Виробництво: Netflix
У ролях: Саїф Алі Хан, Навазуддін Сіддікуі, Радіка Апте
У романі «Пісня Калі» Дена Сіммонса (автора того самого «Терору») герой, який мало не потрапив під арешт, дякує Богу за те, що поліцейський не був сикхом. «Сикх пройшовся б по моїй голові кийком», – говорить він. Серіал «Священні ігри» ставить це кліше під сумнів. Його герой – поліцейський-сикх Сартадж – не відрізняється ні особливою жорстокістю, ні кар’єрними амбіціями. Але, отримавши анонімне повідомлення про схованку місцевого кримінального авторитета, він вирішує, що до пенсії встигне уславитися героєм. З огляду на те, що ще до середини короткого трейлера наш герой опиняється по пояс в крові, не все пішло за планом.
Новые сериалы сентября: часть 1
Головну роль в серіалі виконав боллівудський мачо Саїф Алі Хан, а заголовну тему записав популярний індійський репер Дівайн. Всього Netflix відправив у виробництво сім індійських шоу, включаючи трьохсерійний хоррор за мотивами національного фольклору («Гуль»), який нещодавно вийшов, і підлітковий трилер («Крокодил»), але «Священні ігри», зняті за бестселером Вікрама Чандри, виявилися важкою артилерією – на RottenTomatoes рейтинг критиків для цього серіалу становить 90 %. Похмурий, вкрадливий і жорстокий, цей серіал не руйнує західний стереотип про Індію як гнильне місце, але використовує його собі на користь, створюючи одну з найколоритніших кримінальних драм року.
«Гострі предмети» (Sharp Objects)
Виробництво: HBO
У ролях: Емі Адамс, Патриція Кларксон, Елізабет Перкінс
Blumhouse Production, що спеціалізується в основному на паранормальних страшилках, цього разу адаптувала для ТБ психологічний трилер за бестселером Гіліян Флінн. (Остання сама написала сценарій багатьох епізодів, незважаючи на те що останнім часом зайнята створенням власного серіалу «Утопія».) Героїня Емі Адамс, яку виписали з психіатрії, повертається у місто свого дитинства, щоб писати репортажі про розслідування вбивств двох місцевих дівчаток, але домашня обстановка далека від того, щоб забезпечити їй горезвісний спокій і здоровий сон. (З огляду на те, якими ролями запам’яталася Патриція Кларксон, яка зіграла її мати – взяти хоч моторошну директрису в «Темному лісі» Лаки Маккі, – занепокоєння дочки можна зрозуміти.)
HBO останнім часом чудово вдаються драми про сімейні таємниці – взяти хоча б «Спадкоємців» і «Велику маленьку брехню», – так що і «Гострі предмети» закономірно стали шедевром. Навіть група Led Zeppelin, яка вкрай рідко дає дозвіл на використання своєї музики, зійшла до серіалу і віддала шоураннерам на розтерзання цілих чотири треки.
«Касл-Рок» (Castle Rock)
Виробництво: Hulu
У ролях: Андре Холланд, Джейн Леві, Сіссі Спейсек, Білл Скарсгорд
Після виходу першої частини фільму «Воно» за однойменним романом Стівена Кінга інтернет заполонили статті і ролики з перерахуванням дюжин крашанок, захованих в 135 хвилинах хронометражу. Творці «Касл-Рока», заснованого на розповідях того ж Кінга, зрозуміли натяк і представили світу серіал, який майже повністю складається з пасхалок. (В тому числі й у вигляді акторів: Сіссі Спейсек більшості кіноманів відома як Керрі з однойменного фільму Брайана де Пальми, а Білл Скарсгорд – як клоун Пеннівайз з «Воно».)
5 ребутов популярных сериалов: за что мы их заранее любим и ненавидим
Поїздка до Касл-Року – не стільки подорож до вигаданого міста, скільки екскурсія по уяві письменника, про що красномовно свідчили тизери шоу, які побіжно згадали близько двадцяти творів Кінга. «Касл-Рок» – не єдина хоррор-антологія Hulu в цьому році, але явно найамбітніша. До того ж раніше канал успішно адаптував для ТБ «11/22/63» Кінга, так що й цього разу між метром і телевізійниками не пробігла чорна кішка: на RottenTomatoes серіал має 86 %, а другий сезон вже обіцяно шанувальникам.
«Охоронець» (Bodyguard)
«Охоронець» (який стартував 26 серпня, а тому формально потрапляє до категорії «літніх»), створений скромним шоураннером медичних серіалів Джедом Меркуріо, дивним чином став найпопулярнішим шоу BBC за останнє десятиліття. Його першу серію подивилися 10,4 мільйона осіб. Може, так зійшлися зірки, може, глядач дійсно потребував глибоко особистої історії про британський контртероризм. Але не виключено, що в усьому винний шикарний шотландський акцент Річарда Меддена, який всіляко придушував його в ролі Роба Старка в «Грі престолів», а тепер нарешті-то плюється неймовірними фонемами на радість співвітчизникам.
5 сериалов, отмененных в августе
В «Охоронці» Медден грає експерта з безпеки, ветерана Афганської війни Девіда Бадда, який приставлений захищати міністра внутрішніх справ у виконанні Кілі Хоус. Через її провоєнну позицію і консервативні погляди Бадд швидко відчуває в новій начальниці ідеологічного ворога. Це не заважає йому смиренно виконувати свою роботу: в першій же серії він знімає сорочку, щоб позичити її міністру, чий костюм залитий кавою. Актор при цьому залишився в майці, але багатьом глядачкам цього, мабуть, вистачило, щоб чекати продовження. А якщо серйозно, «Охоронець» – і справді на рідкість якісний і психологічно важкий серіал про повсякденний героїзм.
У попередній збірці від «Телекритики» ми розповідали про головні сіткоми літа, а на черзі – найкращі підліткові серіали.
© 2018 Home Box Office, Inc. All Rights Reserved.
© 2018 HULU
© 2018 BBC.