Про це йдеться в заяві журналістів-розслідувачів, яке опублікувала в Facebook, зокрема, ведуча «Схем» Наталія Седлецька.
Згідно із заявою, програма виходить на телеканалі «UA:Перший» вже 4 роки, і мільйони українців побачили розслідування, що викривають корупцію у вищих ешелонах влади.
«Раніше ми вже отримували інформацію, що в Адміністрації президента України існує невдоволення тим, що в ефірі “Суспільного”, який фінансується з державного бюджету, виходить програма розслідувань “Схеми”. Паралельно публічної гострої критики з боку окремих членів наглядової ради НСТУ зазнавали саме ті наші матеріали, які безпосередньо стосувалися Петра Порошенка», – пишуть розслідувачі.
Вони додають, що в період передвиборної кампанії влада найменше зацікавлена в трансляції та значному поширенні таких критичних програм.
«Зараз нам стало відомо про те, що окремі представники наглядової ради “Суспільного” шукають можливість спробувати прибрати нас із ефіру. На голосування наглядової ради готується проект рішення про те, що на період виборів усі соціально-політичні програми НСТУ повинні бути власного виробництва. Бачимо, в порядку денному завтрашнього засідання п’ятий пункт: “Про особливості суспільно-політичного мовлення у виборчий період”», – сказано в заяві.
«Ми, редакція програми “Схеми”, не вважаємо за можливе впливати на членів наглядової ради. Але ми вважаємо своїм обов’язком інформувати суспільство, в інтересах якого ми працюємо, що з ефіру суспільного мовника вже найближчим часом може зникнути програма антикорупційних розслідувань “Схеми”, а з нею і програма розслідувань “Наші гроші з Денисом Бігусом” – проект наших колег, який також виходить на “UA: Перший”, маючи стороннє фінансування, а отже також може потрапити під це завуальоване формулювання», – додали представники ЗМІ.
Це ж звернення на своїй сторінці у Facebook поширила програма «Наші гроші»: «Наша редакція цілком розуміє, що вихід програми розслідувань щодо дій влади на телеканалі, який влада історично вважає “своїм”, представників влади дратує. Але саме це і є демократія. І свідоцтво того, до речі, що “UA:Перший”, що б там не вважали у коридорах Адміністрації президента і Кабінету міністрів, телеканал суспільний, а не державний або чиновницький. П’ять років роботи нашої редакції – це кілька десятків звільнених корупціонерів та майже мільярд гривень, який наші матеріали не дали розікрасти», – сказано в повідомленні. Ведучий програми Денис Бігус пов’язав такі дії з розслідуванням про першого заступника голови СБУ Сергія Семочка, він вважає, що члени наглядової ради НСТУ хочуть створити собі «затишок» перед виборами.
Журналісти звернулися за офіційною позицією до голови наглядової ради НСТУ Тетяни Лебедєвої, і вона підтвердила їм, що є низка членів наглядової ради, які вважають, що «на аутсорс» можуть бути будь-які передачі, «крім новин і суспільно-політичних програм», а саме до них відносяться проекти антикорупційних розслідувань. Зі слів журналістів, Лебедєва сказала, що їй не відомо про ініціативу відмовитися від сторонніх проектів саме на час найближчих виборів, але не заперечувала, що таке питання може з’явитися під час самого засідання.
У листопаді «Схеми» розповіли про таємні зустрічі Віктора Медведчука з Петром Порошенком. У АП оперативно відреагували на це розслідування і запевнили, що президент насправді не мав і не має спільних бізнес-інтересів із Медведчуком. Видання «Детектор медіа» після цього випустило відразу чотири критичних матеріали на це розслідування, один із яких написав син Лебедєвої – Отар Довженко.