На зустрічі з журналістами в Офісі президента України було створено тимчасову Громадську раду. Мета її створення – захист представників преси за допомогою впровадження положення про свободу слова. Про це повідомляє Укрінформ.
До Ради увійшло 15 осіб, із них шестеро – представники медіа (Наталія Гуменюк, Вадим Міський, Наташа Влащенко, Павло Єлізаров, Михайло Ткач, Данило Яневський), ще шість – входять у громадські медійні організації (Тетяна Лебедєва, Світлана Остапа, Діана Дуцик, Тарас Шевченко, Тетяна Попова, Олександр Бурмагін). Від Офісу президента до Ради увійшов Максим Кречетов, від НСЖУ увійде Сергій Томіленко, а від медіапрофспілки – Сергій Штурхецький.
Володимир Бородянський, міністр культури, молоді та спорту під час зустрічі з медійниками сказав, що існує цілий спектр проблем у медіа: «Це й свобода слова, і доступ до інформації, який передбачає простий і оперативний зворотний зв’язок журналістів із органами влади, прес-службами . Окремий напрямок – наявність маніпуляції і спотворення інформації. Ще одна проблема – наявність цензури, вплив власників на контент. Окрема тема – економічна модель, прибутковість і неприбутковість українських медіа. І нарешті, якщо бути відвертим, престиж журналістської професії помітно впав за останні роки. Журналістській професії слід повернути повагу».
Працівник інформаційного департаменту ОПУ Максим Кречетов розповів, що кожен член тимчасової Громадської ради відповідатиме за окремий напрямок і розроблятиме положення з певної проблематики. А запропонувати тему до розгляду може будь-хто з присутніх.
Cергій Щербина, головний редактор «РБК-Україна», розповів, що під час обговорення завдань Ради запропонували запровадити національну прес-карту. Цей документ буде підтверджувати статус журналіста, а у разу недотримання правил – її можна втратити. Про це Щербина повідомляє на своїй сторінці в Facebook.
Нагадаємо, «Телекритика» писала про те, що Володимир Зеленський дасть першу прес-конференцію в жовтні.
Фото: Unsplash