Працював на ЦРУ з 1957 року
Насправді агент ЦРУ Монті Шефер не просто так прийшов до Баррі Сіла зі своєю пропозицією, від якої неможливо відмовитися: Баррі почав працювати на спецслужби ще в сімнадцятирічному віці, тільки-но вперше сів за штурвал армійського літака. (Ліцензію пілота отримав у 15.)
За його власними розповідями, у 1958 році він возив зброю на Кубу для Фіделя Кастро – Америка підтримувала Фіделя в боротьбі з Батистою. А після приходу Кастро до влади Сіл нібито брав безпосередню участь у військово-повітряних атаках Острова Свободи. Також, з його слів, Сіл переправляв зброю до В’єтнаму напередодні американського вторгнення.
З військової авіації Баррі звільнився в 1966 році, у віці 26 років.
«У фільмі герой Тома Круза показаний не цинічним дворушником, а романтичним шукачем пригод»
Не було ніякого Монті Шефера
Як Баррі Сіл насправді став зіркою Медельїнського картелю
Після того як пілота викинули з авіакомпанії TWA після випадку з перевезенням вибухівки (офіційно в цей час він сидів на лікарняному), Баррі Сіл почав возити з Мексики «траву» разом із братом своєї другої дружини. За три роки, в 1978-му, кримінальний дует перейшов на контрабанду кокаїну, яка виявилася значно вигіднішою.
У фільмі нашого героя викрадають під час дозаправки люди братів Очоа і пропонують працювати на них, та насправді шлях до серця Пабло Ескобара був значно прозаїчнішим.
У грудні 1979 року Сіла заарештовує поліція Гондурасу, яка вже певний час відстежувала його маршрути – кокаїну на борту не виявили, зате в літаку знайшли (або підкинули під час обшуку) гвинтівку М-1, тож пілота у будь-якому разі запроторили до в’язниці за контрабанду зброї. За іншою версією, у його літаку все ж знайшлося 40 кг найчистішого колумбійського кокаїну, і всі дев’ять місяців відсидки Баррі торгувався з місцевими поліцейськими чиновниками про розміри відступного.
Правда и вымысел в сериале «Наркос»
У в’язниці Сіл знайомиться зі своїм колегою, пілотом-контрабандистом Вільямом Рівзом, який на той час вже працював із колумбійцями, і вже через нього Баррі виходить на братів Очоа і молодого Ескобара. Водночас уже згадуваний Дейл Хан стверджує, що Баррі Сіл не був знайомий з братами Очоа і Пабло Ескобаром аж до 1984 року, коли йому довелося здійснювати той самий політ, під час якого були зроблені фатальні знімки.
Загалом, я б зовсім не здивувався, якби дізнався, що справжній Баррі Сіл досі живий-здоровий і проводить старість у Аргентині, доглядаючи у вихідні за могилою Адольфа Гітлера.
Рейган не підкладав свиню Баррі Сілу
За що вбили?
За версією влади, пілота засудили до смерті ватажки Медельїнського картелю: за голову обіцяли півмільйона, а якщо вдасться доставити живим – мільйон. Офіційно вбивцями Сіла було названо Луїса Карлоса Кінтеро-Круза, Мігеля Велеса і Бернардо Антоніо Васкеса, які отримали довічні строки. Та тут, як кажуть у детективних серіалах, кінці з кінцями не сходяться.
По-перше, Баррі Сіл офіційно відмовився від участі в програмі захисту свідків. Отже, він не боявся помсти своїх колумбійських друзів?
Зачем смотреть сиквел «Бегущего по лезвию»
По-друге, після вбивства Сіла ФБР вилучило у Луїзіанської поліції всі речі пілота, і його адвокати отримали на руки лише випатрану валізу, в якій дивом завалялася папірець з прямим телефонним номером Джорджа Буша-старшого, колишнього директора ЦРУ, а на той момент – віце -президента. Які темні справи пов’язували високопоставленого держчиновника з великим контрабандистом і що було у валізі, так і залишилося загадкою. (Автори фільму припускають, що це були відеокасети з зізнаннями Сіла.)
По-третє, вбивці Баррі Сіла казали своїм адвокатам, що замовлення на вбивство вони отримали не від медельїнців, а безпосередньо від Олівера Норта – ключової фігури в скандалі з поставками американської зброї в Іран, відомого як «Іран-контрас»: про цю історію докладно розповідається у фільмі. Тож запитання «Хто ви, містер Сіл?» як і раніше залишається без відповіді.
Легенда про «Кентуккі Фрайд Чікен»
Баррі Сіл – суперзірка
Останні пару років Баррі Сіл частий гість на екранах. У фільмі «Афера під прикриттям», який вийшов у прокат влітку минулого року, контрабандиста зіграв Майкл Паре – той самий герой бойовиків категорії «В» із вісімдесятих («Вулиці у вогні», «Секретний експеримент»). Автори «Афери під прикриттям» традиційно принесли в жертву історичну правду заради ефектної сцени: у цьому фільмі Баррі Сіла застрелили на повному ходу два мотоциклісти, коли він їхав у машині з персонажем Брайана Кренстона («Пуститися берега»). А в серіалі «Наркос» його роль зіграв Ділан Бруно – Баррі Сіл ненадовго з’являється в четвертому епізоді першого сезону.
Проте першим на кіноекрані його образ утілив Денніс Хоппер, один із головних бунтарів Голлівуду, режисер знаменитого «Безтурботного наїзника» і настільки ж безтурботний і нерозбірливий актор, який з легкістю знімався як у Копполи та Лінча, так і в сиквелі «Різанини механічною пилкою в Техасі». На відміну від гламурного красеня Тома Круза, Хопперу погані хлопці завжди чудово вдавалися.