Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш на наступне засідання, 18 квітня, планує винести питання оголошення конкурсу на вільні частоти для розвитку ФМ-мереж суспільних радіостанцій – «Українського радіо», «Променя» і «Культури». Питання конкурсу буде внесене до порядку денного засідання. Про це «Телекритиці» повідомив Олег Черниш, надавши список частот із зазначенням їхніх потужностей і території впевненого приймання сигналу.
Таким чином, 18 квітня буде п’ята спроба чиновника оголосити радіоконкурс для розвитку ФМ-мереж суспільних радіостанцій. Перша спроба була у вересні 2018-го, друга – 14 березня, третя – 28 березня, четверта – 11 квітня. Перші два рази президентська четвірка провалила голосування за оголошення конкурсу, пояснюючи це неготовністю «Суспільного» освоїти частоти в такому обсязі через недофінансування, втретє президентська частина регулятора відмовилася внести питання конкурсів до порядку денного засідання, учетверте питання було внесене до порядку, але на початку засідання виключене через відсутність стратегії щодо розподілу частот у самої Нацради.
У конкурсі, в якому може взяти участь радіостанція «Українське радіо», планується винесення частоти в Івано-Франківську (100,4 МГц, 1 кВт); в конкурсі, в якому може взяти участь радіо «Промінь», виставлено 16 частот (15 обласних центрів і Маріуполь); у конкурсі для радіо «Культура» – 7 обласних центрів (Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Тернопіль, Кропивницький і Херсон) .
Усі три конкурси – форматні. У першому випадку в конкурсних умовах прописано, що в загальному обсязі мовлення щонайменше 50% мають становити «передачі, віднесені до певного визначеного напрямку, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі інформаційні-аналітичні, публіцистичні передачі». В другому конкурсі в загальному обсязі мовлення щонайменше 50% мають становити «передачі, віднесені до певного визначеного напрямку, стилю чи жанру, що має бути зазначено в форматі інформаційні, освітні та розважальні передачі». В третьому конкурсі щонайменше 50% програмної концепції мають становити «передачі, віднесені до певного визначеного напрямку, стилю чи жанру, що має бути зазначено в форматі культурно-мистецькі та освітні передачі». Обсяг ведення передач українською мовою у всіх трьох випадках має становити 100%; мовлення має здійснюватися без ретрансляції програм інших мовників чи використання вихідних даних інших мовників.
До конкурсу для розвитку мережі радіо «Промінь» внесено такі 16 міст: Вінниця, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Полтава, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернівці, Черкаси, Чернігів і Маріуполь. Потужність основної частини частот – 1 кВт, у Чернігові – 250 Вт, Миколаєві, Херсоні та Маріуполі – по 500 Вт.
У конкурсі для радіо «Культура», також вказані в основному частоти потужністю 1 кВт, за винятком Тернополя (30 Вт) і Запоріжжя (500 Вт):
Основна частина частот, запропонованих на конкурс, – це анульовані в жовтні 2017-го частоти мовників «Радіогрупи УМХ» («Ретро ФМ», «Авто радіо» і NRJ), решта частот – це нові частоти, обчислені Держцентром радіочастот. Загалом у резерві Нацради 36 ФМ-частот «Радіогрупи УМХ», з яких 22 – у обласних центрах.
Нагадаємо, в мережі УР-1 із обласних центрів, крім Івано-Франківська, немає Одеси, в мережі «Променя» тільки два обласні центри (Луцьк і Дніпро), в мережі «Культури» – три обласні центри (Луцьк, Івано-Франківськ та Харків).
Як повідомлялося раніше, 8 квітня в ефірі радіо «Промінь» член Нацради Сергій Костинський, який курирує питання конкурсів у відомстві, повідомив, що регулятор побудує загальнонаціональні ФМ-мережі суспільним радіостанціям тільки після будівництва ФМ-мереж радіостанцій «Прямий ФМ» і «Армія ФМ».
Фото: pixabay