Буквально позавчора в Instagram з’явився офіційний акаунт Олени Зеленської та на момент написання статті там було понад 222 000 підписників. Вранці 20 травня редакція зафіксувала цифру 51 000. Зростання більш як удвічі менш як за 10 годин – мрія будь-якого інфлюенсера.
Уже не секрет, що мода в світі, де правлять соцмережі, – більше, ніж мода. Це культурний код і посил, зрозумілий без слів і не потребує пояснень. Проте ми вирішили проаналізувати образ першої леді країни і її першу публічну появу, звернувшись до інсайдерів українського фешену за коментарем, а також згадали імениту конгрес-вумен, відому своїми білосніжними вбраннями.
Найбільш обговорювана зараз у Instagram жінка-політик, конгрес-вумен Александрія Окас-Кортес, стала глобальним медіаявищем 5 лютого, після знакового (як люблять писати в глянцевій пресі) виходу в білому костюмі. Такий вибір кольору став символічною відповіддю жінок-політиків президентові Трампу. Білий – колір Суфражистського руху. Білий жакет-кейп, придбаний у Zara за 90 доларів, фактично допоміг з іншого боку показати, як вибір стилю і зовнішня комунікація допомагає публічним людям сказати набагато більше, ніж це можна зробити за допомогою слів.
Учора елегантна перша леді Олена Зеленська вийшла офіційно в світ у абсолютно білому. Без перебільшень це був statement – модне затвердження того, якою буде публічна персона нової першої леді.
«Телекритика» попросила модного експерта Лесю Донець розпитати у інсайдерів українського фешену, що означає перший вихід Олени Зеленської та яким буде візуальний меседж першої леді:
«Те, що перша леді країни надягає для першого урочистого виходу образ від українського дизайнера – звичайна річ. Це спосіб висловити свою підтримку та повагу цій країні та людям, які в ній живуть, це данина традиціям, це протокол, це, нарешті, просто хороший тон. Питання швидше в тому, на якому дизайнері зупинили вибір і чому.
За кілька годин після інавгурації Олена Зеленська виставила пост, у якому назвала не лише дизайнерів Артема Климчука і Валерію Гузему, а й двох стилістів, які тісно працюють над цим проектом – Софію Борушко і Тетяну Немченко. У обох за плечима чималий досвід роботи і чудовий смак. На жаль, коментувати цей проект дівчата можуть вкрай стримано, однак це й не обов’язково: варто просто поглянути, як одягнена перша леді, і відразу зрозуміло, яким було ТЗ.
Адже такий костюм і Джекі Кеннеді могла носити, правда? А на ньому – ледве видні, вишиті білим по білому традиційні орнаменти. Тому що ця країна крокує вперед, вчиться, розвивається, у неї з’являється смак. Приємно, що перші особи країни цьому смаку можуть відповідати
Елегантно, не надто химерно, жіночно, але не зухвало. У костюмі обов’язково повинні бути відсилання до українських традицій – проте без шароварщини. Загалом, нічого не кажемо прямо, м’яко огинаємо всі можливі проблеми, намагаємося сподобатися всім.
Артем Климчук із завданням впорався чудово. Він розробив плаття і жакет-кейп із шовково-вовняної тканини молочного кольору з вишивкою на рукавах і спинці. Вишивка і ручна робота для Артема – рідна стихія. Так само як і глибокий рісерч. Тому не варто дивуватися, що для оформлення сукні і кейпу майстри з вишивки використовували флористичні та анімалістичні мотиви з килимів Сумщини та Полтавщини початку XIX століття.
Це якраз звична річ – що Україна більше не виражається через червоні корали на шиї і вишиванку. Що дружині президента більше не треба одягатися в оксамит або жабо і показувати «все найкраще відразу». Що вона обрала мінімалістичний білий костюм – такий і Джекі Кеннеді могла носити, правда? А на ньому – ледве видні, вишиті білим по білому традиційні орнаменти. Тому що ця країна прямує вперед, вчиться, розвивається, у неї з’являється смак. Приємно, що перші особи країни цьому смаку можуть відповідати».
Складно не погодитися з аргументами Лесі Донець. Будемо стежити за оновленнями в Instagram першої леді та сподіватися, що на нас чекає гарна історія, яка зуміє стати чимось більшим, ніж речі, і вийде за рамки меседжу «підтрімуй українське».
Фото: Instagram-сторінка Олени Зеленської