За повідомленнями агенції Reuters із Нью-Йорка, компанія Alphabet Inc (багатонаціональний конгломерат, що є компанією-засновником Google) призупинила співпрацю з Huawei. На цьому етапі Google переносить машинне обладнання, програмне забезпечення та інші сервіси, необхідні для технічної підтримки, крім сервісів, що перебувають у публічному відкритому доступі. Причина – потрапляння китайського техгіганта до чорного списку, ініційованого американським урядом.
Наразі власники смартфонів Huawei, на яких є програми Google, зможуть продовжити використовувати програми і завантажувати оновлення. Принаймні, так повідомило джерело Reuters: «Зараз ми виконуємо ухвалений закон і оцінюємо наслідки. Для користувачів Google Play і її систем безпеки Google Play Protect продовжить працювати на вже існуючих пристроях Huawei».
Запроваджені санкції та обмеження, швидше за все, торкнуться сектору бізнесу мобільних пристроїв Huawei, які працюють за межами Китаю, що означає миттєву втрату техгігантом доступу до оновлень операційної системи Google Android, а також до таких популярних сервісів, як Google Play Store, Gmail і YouTube
У компанії Huawei залишиться доступ тільки до доступної версії Android, без доступу до додаткових сервісів і налаштувань від Google.
Адміністрація Трампа внесла Huawei Technologies Co Ltd до чорного списку Мінторгу, що значно ускладнить роботу компанії з американськими компаніями-партнерами. У п’ятницю Міністерство торгівлі США оцінювало запровадження обмежень для китайського техгіганта Huawei, щоб не перешкоджати безперебійній роботі мережі й обладнання. Минулої неділі не зовсім було зрозуміло, чи залишиться у компанії доступ до мобільних застосунків і програмного забезпечення.
Поки неможливо оцінити, наскільки діяльність компанії Huawei постраждає через потрапляння до чорного списку Мінторгу США і як цей факт відіб’ється на глобальній бізнес-мережі. Експерти у сфері створення чипів поставили під сумнів можливість компанії продовжувати успішно працювати в цьому напрямку без підтримки США. Деталі того, які специфічні послуги, що надаються китайським техгігантом, потрапили до списку обмежень США, за твердженням джерела Reuters, будуть обговорюватися всередині Google.
Популярні застосунки
Huawei як і раніше матиме доступ до версії операційної системи Android, доступної через ліцензію з відкритим вихідним кодом, відому як Android Open Source Project (AOSP). У світі налічується близько 2,5 мільярда активних Android-пристроїв. Однак Google припинить надавати Huawei доступ, технічну підтримку і спільну роботу з власними додатками і сервісами, повідомило джерело. Huawei заявила, що витратила кілька років на підготовку плану дій у надзвичайних ситуаціях шляхом розробки власної технології на випадок, якщо втратить доступ до Android. Європейський бізнес Huawei, її другий за величиною ринок, може постраждати, оскільки Huawei ліцензує ці послуги у Google у Європі.
«Наявність цих застосунків має вирішальне значення для смартфонів. Виробники залишаються конкурентоспроможними у таких регіонах, як Європа», – Джефф Блабер, віце-президент із досліджень ССS Insight
«Телекритика» попросила експерта з міжнародної економіки Гліба Буряка прокоментувати ранкову новину, як відіб’ються американські санкції на українській економіці та користувачах:
«Україна не настільки інтегрована в торгівлю США і Китаю, та й за співпрацею і зонам впливу Китай не такий активний в Україні, як у інших країнах, що розвиваються. Проте якраз з інфраструктурних рішень Україна – дуже великий ринок, і розвиток smart cities у наших містах-мільйонниках – це вотчина Китаю. Вони будуть намагатися пролобіювати своє “залізо”, пропонуватимуть кредити та фінансування на впровадження, а США, своєю чергою, буде тиснути на уряд, щоб ми з Китаєм не зв’язувалися. Якщо розіграти карту правильно, то для України це може бути можливістю для поліпшення співпраці з США, використати Китай як важіль для поступок американців».
Huawei поки не надав коментарі щодо ситуації, що склалася.
Компанії-виробники чипів, такі як Intel Corp, Qualcomm Inc, Xilinx Inc and Broadcom Inc вже повідомили своїм підлеглим, що припиняють постачання критично важливих для виробництва деталей компанії Huawei до подальших розпоряджень уряду.