«Будинок «Слово»
Режисер: Тарас Томенко
Бюджет: 60 млн грн
Цьому фільму один раз вже не пощастило: переможець пітчингу 2014 року залишився без фінансування через інфляцію. Тим часом, історична драма про представників української творчої інтелігенції тридцятих, яких пізніше назвуть «Розстріляним відродженням», здається нам дуже важливим проектом: раніше в українському кіно ще не було такого масштабного фільму, присвяченого фігурам Миколи Хвильового та його соратників, які вбудували українську літературу в світовій контекст модернізму. У центр історії сценаристи Тарас Томенко і Любов Якимчук помістили вигадану постать письменника-стукача, який стежить за Хвильовим й іншими мешканцями знаменитого письменницького будинку в Харкові за адресою Червоних письменників, 5. Залишається побажати авторам успіху і сподіватися на те, що «Будинок «Слово» стане успішною відповіддю російському фільму «Дау», який також знімався в Харкові.
«Птах душі»
Режисер: Роман Бровко
Бюджет: 44 млн грн
Перший біографічний фільм про життя і смерть видатного українського поета і дисидента Василя Стуса, зі слів режисера Романа Бровка, стане психологічним трилером про боротьбу особистості з системою. За сюжетом, Нобелівський комітет висуває Стуса на премію з літератури, тоді як засуджений поет тримає в карцері голодування – звісно, влада не повинна допустити присудження опальному поетові Нобелівської премії. (Однією з версій загибелі Стуса вважається вбивство, організоване тюремною адміністрацією.) Поки головна інтрига цього проекту – кастинг: хто саме з українських акторів утілить на екрані образ молодого Віктора Медведчука? У 1980 році одіозний політик був адвокатом Стуса і, на думку істориків, зробив усе від нього залежне, щоб поета було вчергове засуджено. Продюсер Артем Денисов розраховує на те, що фільм окупиться завдяки українській діаспорі в Іспанії, Португалії та Канаді.
«Він і вона»
Режисер: Володимир Зеленський
Бюджет: 36,8 млн грн
Цей фільм, який Зеленський планує ставити сам як режисер із собою в головній ролі, стане дев’ятою за рахунком комедією в активі студії «95 квартал». Екранною партнеркою Зеленського буде популярна співачка Настя Каменських, а сюжет фільму вибудовується навколо сімейної пари, яка переживає кризу в шлюбі і намагається врятувати свої стосунки різними екзотичними способами, наприклад, стрибаючи з парашутом. Також у кастингу заявлені Ольга Сумська, Стас Боклан, Катерина Кістень і Євген Кошовий. Зеленський впевнений в тому, що майбутній фільм збере гарну касу: з його слів, є партнерські домовленості про прокат у Білорусі, Прибалтиці, Польщі, Казахстані, Ізраїлі, США та Німеччині.
«Гувернер»
Режисер: Андрій Кавун
Бюджет: 34,2 млн грн
Один з найбільш інтригуючих переможців Десятому пітчингу «Гувернер» заявлений як гостросюжетний детектив з елементами містики в стилі трилерів Романа Поланського. По-перше, про проект практично нічого не відомо, крім того, що однією зі знімальних локацій стане старовинний замок у Західній Україні: сам Андрій Кавун навідріз відмовився коментувати майбутній фільм. По-друге, інтригує особистість самого постановника – режисера одного з найкращих російських бойовиків у естетиці кінокоміксу «Полювання на піранью» (2006) і вельми непоганого серіалу «Шерлок Холмс» (2013). Залишається сподіватися, що Андрію Кавуну не зрадять ні смак, ні майстерність, і на виході ми отримаємо один з найпомітніших фільмів у новому українському кінематографі.
«Секс і нічого особистого»
Режисер: Ольга Ряшина
Бюджет: 26 млн грн
Ще одна комедія, цього разу – адаптація канадського ромкома 2012 (в оригіналі називається My Awkward Sexual Adventure). Історія закомплексованого бухгалтера, який відкриває для себе світ великого сексу, щоб повернути кохану дівчину, вже була успішно адаптована в Латвії. Сценарій пристосував до українських реалій Сергій Притула. Наприклад, єврейську матусю з канадського оригіналу поміняли на «типово гуцульську», також пом’якшили всі жарти про секс і прибрали дотепи про психоаналіз. Оскільки дія картини частково відбувається в Чехії, продюсер майбутнього фільму Влад Ряшин впевнений в чеському прокаті. До речі, крім адаптації сценарію, Сергій Притула виконає одну з головних ролей.
«Бужевільне весілля»
Режисер: Дмитро Малков.
Бюджет: 10,8 млн грн
Як і прогнозувала «Телекритика», перший продюсерський проект популярного телеведучого Юрія Горбунова таки отримав фінансування. На відміну від інших претендентів на державні гроші, яким необхідно 50% фінансування, Горбунов просить у Держкіно близько 30% від бюджету майбутнього фільму. Крім того, продюсер переконаний в касових зборах завдяки «важкій артилерії» зіркових акторів: від француза Омара Сі («Один плюс один») до Каті Осадчої, Маші Єфросиніної та Олега Винника. В основі сценарію Миколи Куцика, який вигадав «Останнього москаля», – історія чорношкірого француза, який закохується в українку і отримує на додачу весь набір принад такого шлюбу – від фактурних батьків (майбутній тесть керує сільським клубом) і до ксенофобії. У планах авторів створити кінофраншизу, яка виходитиме на екрани щороку.
5baksiv.net
Режисер: Мирослав Латик
Бюджет: 8,6 млн грн
Повнометражна версія мережевого серіалу 5baksiv.net, у якій двоє молодих людей організовують стартап, виконуючи різного роду доручення за 5 доларів (наразі у відкритому доступі лежить 37 десятихвилинних епізодів). Зі слів авторів майбутнього фільму – продюсерів Дмитра Хільченка і Дмитра Дмитренка, а також режисера Романа Латика, настільки низький бюджет пояснюється тим, що повнометражна версія буде змонтована з готових епізодів, а відсутня сума потрібна їм для дознімання відсутніх сцен. Сюжет крутиться навколо флешки, на якій записані докази військових злочинів у зоні АТО – флешка потрапляє до рук головних героїв, і тепер на них розпочинають справжнє полювання. Передбачається, що фільм буде знятий в естетиці кінокоміксу.
«Двері»
Режисери: Олесь Санін, Михайло Іллєнко, Тарас Ткаченко та ін.
Бюджет: 5,8 млн грн
Другий кіноальманах із серії «Дивись українське». Перша добірка з шести короткометражних фільмів, яка отримала назву «Дивись українське – створюй своє майбутнє», була представлена 24 червня на фестивалі «Відкрита ніч». До проекту нового альманаху, який отримав назву «Двері», увійдуть дванадцять короткометражних новел Олеся Саніна, Михайла Іллєнка, Тараса Ткаченка, Олександра Ітигілова, Олександра Столярова, Оксани Тараненко, Наталії Давиденко, Олександра Бровченка, Максима Люкова, Тараса Томенка і Олександра Кирієнка. Планується, що ці фільми тривалістю три хвилини кожен демонструватимуться перед кінотеатральними сеансами.