червня
«Я тут помираю/Помираю від сміху» (I’m Dying Up Here)
Сстворюівчі:Джим Керрі, Девід Флеботт
У ролях: Кларк Дюк, Майкл Ангарано, Мелісса Лео, Ері Грейнор
Після того як НВО запустив серіал про шоу-бізнесі сімдесятих «Вініл» (на жаль, закритий після першого сезону), Showtime представляє перший сезон серіалу «Я тут помираю». Знову перед нами сімдесяті, тільки замість Нью-Йорка – Лос-Анжелес, а місце буйних рокерів на сцені зайняли не менш скандальні і порочні стенд-ап коміки. Продюсером серіалу виступив Джим Керрі, який також починав кар’єру як комік, натхненний своїм кумиром Енді Кауфманом – у 1999 році він навіть зіграв Кауфмана у фільмі Мілоша Формана «Людина на Місяці».
І Кауфман, і Девід Леттерман (той самий, який на початку дев’яностих запустить своє знамените шоу на каналі CBS), і Робін Вільямс, і Джо Піскопо – обидва згодом почали зніматися в кіно, в сімдесятих були зірками комедії, виступаючи в передачі Джонні Карсона Tonight Show. Крім духу часу – а в основу сценарію серіалу лягла документальна книжка журналіста Los Angeles Times Уїльяма Кноделседера «Помираю від сміху. Злети і падіння золотої ери стенд-апу», який в той час був у гущі подій, Джим Керрі вклав у фільм чимало власного гіркого досвіду. За його власним визнанням, спочатку в Лос-Анжелесі майбутній зірці довелося жити в туалеті, як і його героям.
Отже, на нас чекає історія двох молодих коміків (їх грають Кларк Дюк і Майкл Ангарано), які пробиваються нагору, причому, крім чудових персонажів, нам обіцяють показати і визнаних корифеїв жанру – ще до того, як вони стали знаменитими. У другопланових ролях задіяні Кеті Моріарті («Скажений бик») і Альфред Моліна («Кава і сигарети»).
червня
«Криваві перегони/Кров на колесах» (Blood Drive)
Створювач: Джеймс Роланд
У головній ролі: Крістіна Очоа
Ми вже не раз писали про серіали, зняті на основі популярних блокбастерів. Syfy (на чиєму рахунку закритий після першого сезону чудовий серіал Метта Деймона і Бена Аффлека «Корпорація») стали першим продакшеном, який здогадався освоїти формат «сміттєвого» кіно.
Йдеться про дешеві поліцейські бойовики, фільми про бойові мистецтва, які знімалися в Гонконзі в промислових масштабах, слешер, постапокаліптичну фантастику про банди мотоциклістів, експлуатаційне кіно (наприклад, про афроамериканців або жіночі тюрми) – усе це показували в драйв-іннах , тобто кінотеатрах під відкритим небом для автомобілістів, грайндхаусах, де можна було подивитися дві стрічки за ціною однієї, або випускалося відразу на відеокасетах, оминаючи прокат. Загалом, згадайте «Грайндхаус» Тарантіно і Родрігеса – і перехрестіться.
Паразитуючи на низинних темах, такі фільми приносили непоганий дохід: наприклад, стрічка Роджера Кормена «Смертельні перегони 2000» коштувала $300 тис., а в прокаті зібрала $5 млн. «Божевільний Макс» Джорджа Міллера взагалі потрапив до Книги рекордів Гіннеса як фільм, який приніс найбільших дохід ($9 млн) за мінімального внеску ($350 тис.).
Серія «Грайндхаус» відроджує ностальгічний інтерес до «сміттєвого» кіно, і «Криваві перегони» стала першим досвідом такого жанру в серіальному форматі. Вітчизняному глядачеві, щоб отримати задоволення від серіалу, потрібно було або вирости в радянському відеосалоні, або володіти специфічним почуттям гумору: судячи з трейлеру, «Криваві перегони» наслідує треш-фільми сімдесятих – чого тільки варта ідея машин для перегонів, які заправляють людською кров’ю. Та навіть незважаючи на ностальгію в таких фільмах є своя анархічна чарівність, нігілізм і шалений драйв. Шанувальники бойовиків і фільмів жахів будуть задоволені.
червня
«Імла/Туман» (The Mist)
Створювачі: Крістіан Торп, Ті Джей Скотт
У ролях: Аліса Сазерленд, Білл Карр, Гас Бірні, Люк Косгров, Набіл Ель Хафіф, Лорі Хенлі
У вітчизняних фанатів Стівена Кінга має бути особливе ставлення до повісті «Туман» – адже це одна з перших публікацій Короля жахів російською мовою, опублікована в 1988 році в журналі «Вокруг света».
Це буде вже друга екранізація повісті: десять років тому вийшов повнометражний фільм Френка Дарабонта, постановника «Зеленої милі» і «Втечі з Шоушенка» – добротний фільм жахів, тож питання про те, наскільки доречна нова екранізація, залишається відкритим. Тим більше, що творець серіалу Крістіан Торп – справжня «темна конячка»: у його активі кілька короткометражних фільмів і серіалів, створених у Данії, на найвідомішому з яких, «Тихому серці» Білле Аугуста, Торп працював сценаристом. «Туман» став його першою роботою на американському телебаченні.
Отже, що ми знаємо про новий серіал? Те, що автори суттєво розширили локацію: якщо в оригінальному творі уся дія була обмежена супермаркетом, де виявилися замкненими жертви таємничого туману, що породжує чудовиськ, то в серіалі нам обіцяють показати, як це фантастичне лихо торкнулося всіх жителів містечка, а не лише головних героїв – художника Девіда Дрейтона і його маленького сина.
Також варто очікувати, що Крістіан Торп приготував глядачам фінальний сюрприз. Якщо в повісті фінал залишався відкритим – герої просто вирушали, сподіваючись знайти інших вижилих, і ми так і не знаємо, чи досягли вони своєї мети, то у фільмі Дарабонта все закінчувалося дуже погано. Дивно було б завершувати історію Стівена Кінга хеппі-ендом, у його письменницькому лексиконі просто немає таких слів, так що будемо сподіватися, що творці серіалу приготували для нас якийсь несподіваний фінальний твіст. Тим більше, що сценарій писався спільно зі Стівеном Кінгом.
червня
«БЛИСК» (G.L.O.W.)
Створювачі: Ліз Флахайв, Карлі Менш
У головній ролі: Елісон Брі
Ще один ностальгічний серіал червня – знову Лос-Анжелес, знову шоу-бізнес, тільки в «БЛИСКу» дія відбувається у вісімдесяті роки і обертається навколо жіночого рестлінга. І точно так само, як і серіал «Помираю від сміху», ця історія заснована на реальних подіях.
Запустили шоу режисер і сценарист Ліз Флахайв, яка працювала на популярному серіалі «Батьківщина», і Карлі Менш, яка разом з Флахайв створила серіал «Сестра Джекі», тож «БЛИСК» вийшов у всіх сенсах жіночим серіалом – хіба що не про любов, а про рестлінг.
G.L.O.W. (Gorgeous Ladies of Wrestling – «Прекрасні леді рестлінга») був цілком реальним і досить популярним клубом в Місті Ангелів, де з 1986 року проводилися виступи рестлерш. Завдяки близькості Голлівуду в G.L.O.W. виступали початківці – актриси, моделі і співачки, що тільки додавало закладу популярності і вигідно вирізняло шоу з-поміж інших популярних битв рестлерш на зразок W.O.W. (Women of Wresling). У вісімдесяті клубні поєдинки між красунями транслювалися по ТБ у вигляді реаліті-шоу, яке протрималося в ефірі чотири сезони, а в 2012 році про клуб і однойменну промоутерську компанію був знятий документальний фільм. Тобто для американців це частина історії шоу-бізнесу, а для нас – дикувата екзотика.
Елісон Брі, зірка серіалу «Однокурсники», грає актрису-невдаху, для якої виступи в G.L.O.W. – останній шанс пробитися нагору. Крім ефектних жіночих боїв, на глядачів чекає занурення в атмосферу середини вісімдесятих: кінець епохи диско, початок ери глем-металу, малолітражні автомобілі, телефони з автовідповідачами, у актрис – зачіски і сукні, як на маминих фотографіях. Так, мало не забув, «БЛИСК» – це комедія.