«Іній»
Режисер: Шарунас Бартас
У ролях: Мантас Янчіаускас, Лія Макнавічюте, Анджей Хіра, Ванесса Параді
Військова драма литовського режисера Шарунаса Бартаса, вирішена в стилістиці роуд-муві. Фільм знятий у копродукції Литви, Франції, України та Польщі. «Іній» розповідає історію молодого литовця, який супроводжує гуманітарний конвой в зону АТО, де доля зводить його з двома військовими журналістами. Багато сцен «Інія» зняті безпосередньо в районах, наближених до зони проведення АТО, також використані документальні монологи реальних військових – учасників бойових дій.
«Рівень чорного»
Режисер: Валентин Васянович
У ролях: Костянтин Мохнач, Катерина Молчанова
Експериментальний фільм одного з найкращих наших операторів Валентина Васяновича («Плем’я») – на перший погляд дивний, та при цьому дуже переконливий сплав ігрового і документального кіно. Принаймні таке враження складається з тих фрагментів, які можна було побачити раніше, і офіційного тізера.
Как принимали украинские фильмы в Каннах
«Реквієм за пані Й»
Режисер: Боян Вулетич
У ролях: Мір’яна Каранович, Йована Гаврилович, Даника Неделькович, Мір’яна Баняц, Вучич Перович
Фільм про кризу середнього віку –чорна комедія по-балканськи, яка найближче стоїть до «нової румунської хвилі». Схоже, румунські кінематографісти ще десятиліття тому знайшли єдину адекватну кіноформу для того, щоб передати ситуацію занепаду, який переживають ті країни Східної Європи, що все ще викорінюють соціалістичне минуле.
Втративши все, що було для неї дорогим, головна героїня у виконанні Мір’яни Каранович намагається накласти на себе руки, та, виявляється, в нашому шаленому світі навіть померти – не так вже й легко. Один із продюсерів стрічки – колишній киянин Олександр Роднянський.
«Моя щаслива сім’я»
Режисери: Нана Еквтімішвілі і Симон Гросс
У ролях: Ія Шугашвілі, Мераб Нінідзе, Берта Хапава, Цися Квамсашвілі
Новий фільм авторів «Довгих світлих днів» (2013) – фільму про дружбу і дорослішання в перші роки незалежної Грузії, який критики назвали «новою грузинською хвилею». Фільми Нани Еквтімішвілі і Симона Гросса нагадують стрічки італійських неореалістів, з їхньою любов’ю до людини і прагненням показати її щоденне життя у всій красі і непривабливості, а візуально – майстрів «румунської нової хвилі», тим більше, що на зміну оператору Олегу Муту в новому фільмі прийшов не менш іменитий «новохвильовик» Тудор Володимир Пандуру.
Прем’єра «Моїй щасливої сім’ї» відбулася на Санденсі, головному американському фестивалі інді-кіно, і судячи з відгуків журналістів, які назвали цю стрічку найкращим фільмом фестивалю, прем’єру нової роботи подружжя-постановників не можна пропускати в жодному разі
.
«Припутні»
Режисер: Аркадій Непиталюк
У ролях: Дмитро Хом’як, Олена Узлюк, Ніна Набока, Юлія Врублевська
Якщо судити за фільмом «Кров’янка» – абсолютно нетолерантною, але смішною короткометражкою з колоритними персонажами з народу, режисер Аркадій Непиталюк тяжіє до народної комедії, і йому вона непогано вдається.
5 лучших украинских короткометражек 2016 года
«Учень»
Режисер: Кирило Серебренников
У ролях: Петро Скворцов, Вікторія Ісакова, Юлія Ауг, Олександр Горчилін, Олександра Ревенко
Один із головних російських фільмів останнього часу – історія побожного і настільки ж цинічного школяра, який намагається перекроїти весь навколишній світ під Біблію, як не дивно, поставлений за п’єсою німецького драматурга Маріуса фон Маєнбурга, однак вражаючим чином влучив у самий нерв часу. За прикладами далеко ходити не треба: достатньо погортати стрічку новин, в якій священики РПЦ закликають виганяти бісів з душевнохворих, а віруючі молять Бога заборонити фільм «Матильда».
«Учня», який розривається між соціальною сатирою і драмою, цементує прекрасна гра Юлії Ауг, однієї з головних актрис російського інді-кіно. Мабуть, найкращий фільм Кирила Серебренникова з часів «Зображуючи жертву».
«Стрімголов»
Режисер: Марина Степанська
У ролях: Дар’я Плахтій, Крістіан Борис, Андрій Селецький, Олег Мосійчук, Лариса Руснак
Довгоочікуваний повнометражний дебют одного з найбільш багатообіцяючих українських постановників Марини Степанської, «Чоловіча робота» якої отримала заслужену купу призів і стала, поряд з «Плем’ям» Мирослава Слабошпицького, справжнім ковтком повітря в сучасному українському кіно, яке тільки починає знаходити власне обличчя.
Режиссер Марина Степанская: «Мой новый фильм – о любви во время пи***ца»
«Слід звіра»
Режисер: Агнешка Холланд
У ролях: Агнешка Мандат-Грабка, Віктор Зборовський, Якуб Гершал
Бабуся польського кіно Агнешка Холланд останнім часом працювала на телебаченні, де ставила окремі епізоди «Карткового будиночка» і американської версії «Вбивства», а також незрозуміло навіщо перезняла у вигляді міні-серіалу класичну «Дитину Розмарі». Перша за п’ять років повнометражна картина Холланд – двогодинний трилер про жорстокі вбивства в сільській громаді і про стареньку, яка розслідує ці вбивства.
Екологічний трилер, у якому саспенс легко уживається з фантасмагорією і абсурдним гумором, критики назвали “сучасною магічною казкою, глибоко вкоріненою в польські реалії”. До речі, фільм знятий за романом польської письменниці українського походження Ольги Токарчук, український переклад під назвою «Веди свій плуг понад кістками мертвих» з’явився ще в 2011 році.
«Аритмія»
Режисер: Борис Хлєбніков
У ролях: Олександр Яценко, Ірина Горбачова, Микола Шрайбер
Поки публіцисти ламають списи навколо чергового шедевра Андрія Звягінцева, любителі справжнього кіно дивляться і переглядають фільми Бориса Хлєбнікова – режисера, який своїми 4 ½ фільмів сказав про життя і людей чи не більше, ніж усі інші російські режисери разом узяті за останні двадцять років. Його новий фільм із постійним актором Олександром Яценком, який вже встиг отримати кілька вагомих призів за свою роль – ще одна хлєбніковська трагікомедія про «маленьких людей», цього разу про лікарів швидкої допомоги.
Залишається тільки порадіти смаку відбірників ОМКФ, які звели в одній програмі нові роботи Нани Еквтімішвілі і Симона Гросса, Хлєбнікова й Акі Каурісмякі, художників різних за манерою, але схожих у головному.
«Квадрат»
Режисер: Рубен Естлунд
У ролях: Клас Банг, Елізабет Мосс, Домінік Вест
Кожен фільм шведа Рубена Естлунда ставав подією, а з новою роботою режисер прийшов до заслуженого визнання: у травні фільм «Квадрат» отримав «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю. Усе виразніше розвиваючи в своїй творчості сатиричне, в останньому на сьогодні фільмі Естлунд малює гротескну картину світу бізнесу на сучасному мистецтві, у якому самі функціонери цього ринку до кінця не зовсім розуміють, що ж вони, власне, продають поціновувачам прекрасного, а художники відверто знущаються і над одними, і над іншими.
«На іншому боці надії»
Режисер: Акі Каурісмякі
У ролях: Шерван Хаджи, Сакарі Куосманен, Каті Оутінен, Кая Пакарінен
Один з останніх справжніх поетів кіно, голос аутсайдерів, «фінський Джармуш» продовжує «портову трилогію», розпочату в 2011 році фільмом «Гавр», який після холодно сконструйованих, концептуальних «Вогнів міської околиці» виглядав різдвяною казкою.
Как киноманы разных стран мира качают пиратские фильмы, и что им за это бывает
У новому фільмі Каурісмякі знову розповідає про біженців, тільки тепер вони шукають кращої долі не в Гаврі, а в так само непривітних Гельсінкі та Гамбурзі. Сам Каурісмякі назвав новий фільм чимось середнім між його минулими картинами «Союз Каламарі» та «Бережи свою хустку, Тетяно» – настільки полярними фільмами, що маестро, швидше за все, в черговий раз віджартувався.
«Тіснота»
Режисер: Кантемир Балагов
У ролях: Дар’я Жовнер, Ольга Драгунова, Артем Ципін
Нова сенсація в світі російського авторського кінематографа – повнометражний дебют 25-річного режисера Кантемира Балагова, учня Олександра Сокурова, розповідає історію двадцятирічної давності, часів Другої чеченської війни. Фільм отримав потужну пресу і величезну підтримку в Каннах, не кажучи вже про ентузіазм кінокритиків – так, один з провідних російських кінознавців Станіслав Зельвенський назвав «Тісноту» “оптимістичною, гуманістичною історією про перемогу людяності над нелюдськими обставинами”. Така характеристика цього дошкульного, нещадного до найменшої фальші критика багато чого варта.
«Лагідна»
Режисер: Сергій Лозниця
У ролях: Василина Маковцева, Марина Клещова, Лія Ахеджакова, Валеріу Андрюце, Борис Каморзін, Сергей Колесов
Третій за рахунком художній фільм Сергія Лозниці, створений у копродукції з Францією, Німеччиною, Литвою, Нідерландами й Росією. Вільна фантазія на тему одного з останніх оповідань Достоєвського, перенесена в наші дні. Мешканка російської глибинки намагається з’ясувати подробиці про долю свого чоловіка, який сидить у в’язниці за безпідставним звинуваченням, і на цьому шляху проходить всі кола пекла.
Сергей Лозница: «Мы пока еще не выбрались из капкана отношений палача и жертвы»
«Вечірка»
Режисер: Саллі Поттер
У ролях: Кілліан Мерфі, Тімоті Сполл, Бруно Ганц, Патрішия Кларксон, Емілі Мортимер
Феміністка і заслужений майстер експериментального кіно, доступного найширшому глядачеві (частково знятий в Росії «Орландо» з Тільда Суїнтон у головній ролі був у наших широтах великим хітом на відеокасетах), Саллі Поттер повернулася з першою за п’ять років картиною з цілим сузір’ям акторів міжнародного класу. Саркастичну чорно-білу «Вечірку» порівнюють з «Різаниною» Романа Поланскі.
Це чудово знята в ч/б чорна комедія про (як можна здогадатися з назви) вечірку, яку влаштовує в своєму особняку британський політик: буде весело, але завершиться все великою кров’ю. За камерою знову Олексій Родіонов, на чиєму рахунку такі помітні авторські фільми, як «Іди і дивись», «Дружина керосинника», «Дженерейшн Пі» і, власне, два фільми Саллі Поттер, у тому числі знаменитий «Орландо». Фільм буде закривати фестиваль.
«Джекі Браун»
Режисер: Квентін Тарантіно
У ролях: Пем Грієр, Сэмюел Л. Джексон, Роберт Форстер, Роберт Де Ніро, Майкл Кітон, Бріджит Фонда
Особливий подарунок кіноманам – показ третього фільму Квентіна Тарантіно «Джекі Браун», його самого недооціненого фільму. Аж надто яскравим був блиск «Кримінального чтива», щоб розгледіти в його тіні цю непомітну, але дуже талановиту стилізацію під гангстерське кіно сімдесятих, в якому Тарантіно майстерно змішав кримінальну інтригу, найчорнішу комедію і пронизливу драму про те, як важливо не втратити свій останній шанс. Найкраща роль Роберта Форстера, якого багато хто з нас наразі споглядає раз на тиждень у ролі шерифа
містечка Твін Пікс.